Szépségverseny Cliftonville-ben, 1936
Szinte érthetetlennek tűnik, hogy egy szépségversenyen nem látszik a hölgyek arca és frizurája. Ám, ha tudjuk, hogy a pár évvel korábbi bokaszépségversenyen csak térdtől lefelé látszódtak a versenyzők, úgy már nem is tűnik olyan abszurdnak, csupán továbbgondoltnak.
Barnító készülék az Egyesült Államokban, 1949
Nem, ez nem a ma használatos permetezős barnítók elődje volt. Csupán a barnulást elősegítő naptejet segített permet formájában eloszlatni a bőrön. Strandokon, teniszpályákon használták, Tíz centért, 30 másodperces permetet kapott az ember.
Mellvízmasszírozó készülék, 1930
A mellek feszességét, bizonyos esetekben növekedését várták ettől az eljárástól. Igen bizarr eszköz.
Hajegyenesítés az 1960-as években
A hajvasaló nem véletlenül kapta a nevét, hiszen régebben valóban vasalóval érték el a hosszabban tartó nyílegyenes hajkoronát. Sajnos ezzel igencsak tönkretették – kiszárították, elégették – a hajszálakat.
Harisnyafestés Londonban, 1941
A II. Világháború idején a nejlonharisnya igen drága lett, így a nők egyfajta tartós testfestéssel imitálták, az akkoriban igen jelentős ruhadarabot.
Kokain alapú fogfájás-csillapító, 1885
A kokaint régen csodaszernek tartották, érzéstelenítő hatása miatt gondolhatták, hogy fogfájásra is remek lesz.
Mobiltemplom az Egyesült Államokban, 1922
A Ford T modelljére szerelt kis templommal a tiszteletes könnyen elérhetett olyan hívőket is, akik kis lélekszámú településeken éltek.
„Euphonia", egy emberi hangot utánzó gép, 1860
Ezt a beszélő gépet egy osztrák feltaláló, Joseph Faber alkotta, és először 1845-ben Philadelphiában mutatta be. Ez félelmetesebb, mint bármilyen robot, melyet a sci-fi műfaj valaha is megalkotott. Vajon mi vezette a tervező kezét?
Cigarettareklám a 60-as évekből
„Anya, biztosan imádni fogod a Marlborót."
Egy gyermek autósülés az 1940-es évekből
Ahhoz képest, hogy itthon a 70-es években még minden gyerek anya ölében ült az autókban, ez egészen meghaladta a korát.
A világunk 105 évvel ezelőtt, a diftéria elleni védőoltás előtti időkben.
L. H. Larssen és felesége Emilie öt gyermeküket vesztették el 1903-ban, a diftéria, azaz torokgyík miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.