Isten hozta, őrnagy úr!
(1969, rendezte: Fábri Zoltán, író: Örkény István)
Az olyan színészóriások, mint Latinovits Zoltán és Sinkovits Imre remeklését hozó szatíra a remek szórakozás mellett arra is alkalmas, hogy az otthonról tanuló diákok megtanulják rajta keresztül a groteszk fogalmát, vagy épp annak legkiemelkedőbb hazai művelője, Örkény István munkásságát, hisz a film az ő Tóték című kisregényéből készült.
Ludas Matyi
(1949, rendezte: Nádasdy Kálmán, Ranódy László, író: Fazekas Mihály)
A filmtörténet első színes, egészestés magyar mozifilmje szintén irodalmi adaptáció, a reformkor egyik kiemelkedő művének játékos komédiaváltozata. Benne pedig a tragikusan fiatalon elhunyt színésznagyság, Soós Imre a rá oly jellemző ellenállhatatlan energiával leckézteti meg háromszor a szegényeken hatalmaskodó uraságot.
Régi idők focija
(1973, rendezte: Sándor Pál, író: Mándy Iván)
Kell egy csapat! A valaha volt legjobb magyar focifilm mottója igazi szállóigévé vált azóta, a sportág hőskorába elvezető, Garas Dezső felejthetetlen alakítását hozó komédia pedig azok számára is egy kis enyhülést hozhat, akik a kedvenc sportágukat kénytelenek nélkülözni a karantén idején.
A tizedes meg a többiek
(1965, rendezte: Keleti Márton)
Valószínűleg minden idők legjobb magyar vígjátékát alkotta meg a hatvanas évek közepén Keleti Márton a frontról lelépő csibész tizedes történetével, és olyan mondatokkal, melyek önálló életre keltek, sőt máig élnek. Az oroszok már a spájzban vannak! – ezen magyarok milliói nevettek már a bemutató idején is, azóta pedig még inkább. Kihagyhatatlan, és bármikor újranézhető klasszikus!
Sose halunk meg
(1992, rendezte: Koltai Róbert)
Koltai Róbert maga írta és rendezte a saját főszereplésével készült filmet, amelyben jellegzetes humora a teljes fényében tündököl egy vállfaárus nagybácsi történetén keresztül, aki egyetlen nyár erejéig a szárnya alá veszi kissé esetlen unokaöccsét. Ez a nyár pedig a felnőtté válás nyara lesz.
Keménykalap és krumpliorr
(1978, rendezte: Bácskai Lauró István, író: Csukás István)
A nemrég elhunyt meseíró, Csukás István emléke előtt is tisztelgünk a Keménykalap és krumpliorr listánkra válogatásával, amely talán a legismertebb és legjobban sikerült filmes adaptáció a műveiből. A titokzatos állatkerti lopás után nyomozó kissrácok kalandjai máig remek szórakozást nyújtanak az egész családnak, nem is beszélve Bagamériről, aki ugyebár a fagylaltját maga méri.
Szaffi
(1985, Dargay Attila, író: Jókai Mór)
A még kisebbek számára is van ajánlatunk, bár Dargay Attila örökzöld rajzfilmjére is igaz az, ami a legnagyszerűbb mesékre, hogy a felnőttek számára is ugyanakkora élményt képes nyújtani, mint a piciknek. Jókai Mór A cigánybáró című regényén lazán alapuló történet mókás félreértések és kalandok sorozatán keresztül mesél a nehéz helyzetben való találékonyságról és derűről, amire alighanem most mindenkinek szüksége van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.