Halálhírét egy közleményben Ralf Hütter erősítette meg, aki 1970-ben együtt alapította meg a Kraftwerket Schneiderrel és a mai napig a zenekar tagja - írta a www.billboard.com.
A düsseldorfi Kraftwerk - az elektronikus zene történetének egyik legfontosabb együttese - számára az áttörést az 1974-es Autobahn című lemez hozta meg, Schneider, Hütter és Wolfgang Flür társaként egy évvel később csatlakozott Karl Bartos, kialakítva a zenekar legsikeresebb felállását. Olyan, ma már klasszikusnak számító albumokat készítettek, mint a Radioaktivität (1975), a Trans Europa Express (1977), a Die Mensch-Maschine (1978), a Computerwelt (1981) és az Electric Cafe (1986). A csapathoz olyan hatalmas slágerek fűződnek, mint a Tour de France, a Das Modell, a Neonlicht, a Taschenrechner, a Nummern vagy a Der Telefon Anruf.
Az együttes tagjai a kezdetektől használtak saját készítésű és rendelésre gyártott eszközöket, komputereket. Florian Schneider szintetizátorok mellett fuvolán és szaxofonon is játszott, illetve énekelt. A Kraftwerk és Schneider a hiphop, a szintipop és a rock műfajában alkotók széles rétegére gyakorolt komoly hatást, David Bowie 1977-es lemezére, a Heroes-ra V-2 Schneider címmel számot is írt.
A Kraftwerk öt alkalommal játszott Magyarországon: 1981-ben, 1991-ben, 2004-ben, 2009-ben és 2018-ban. A zenekar - amelyből Schneider 2008-ban távozott - idén nyáron Észak-Amerikában turnézott volna megalakulása 50. évfordulója alkalmából, a koncertsorozatot a koronavírus-járvány miatt törölték.
Forrás: MTI
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.