Koronavírus: Szlávik János szerint hazánkban nem magas a halálozások száma

Forrás: MTI/Kovács Attila -
Szlávik János Magyarország koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház (Szent László kórház) infektológus főorvosa szerint a lakosságszámhoz képest nem magas a koronavírus-fertőzésben elhunytak száma hazánkban. 

Hozzátette, adataink nagyban hasonlítanak a környező országok adataihoz, akár a halálozások, akár a betegség előfordulása tekintetében. Az aktív fertőzöttekkel kapcsolatban azonban még van dolgunk:

"Az aktív fertőzöttek száma folyamatosan csökken, de miután a betegség hosszú lefolyású, még sokan vannak intenzív osztályon. Jelenleg is ápolnak olyan beteget, aki már négy hete van lélegeztetőgépen" - mondta a szakember.

A főorvos szerint hazánkban több tízezer ember eshetett át a koronavíruson, és az ismert esetek 80 százalékánál is enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen zajlott le a betegség. Több, mint ezer ember került kórházba, és több, mint 500 fő veszítette életét valamilyen szövődmény következtében.

A vírus ugyanis sajnos támadja a szívet, az agyat illetve a vesét is,

és ha valakinek már van valamilyen alapbetegsége is, akkor ez sok esetben végzetes következményeket okoz.

dr. Szlávik János, infektológus, a Dél-Pesti Centrumkórház főorvosa. fotó: Origo - Talán Csaba

A hidroxiklorokin magyarországi alkalmazásával kapcsolatban Szlávik János közölte, a legújabb tudományos eredményeket figyelemmel kísérve úgy döntöttek, nem kezdenek beteget hidroxiklorokinnal gyógyítani itthon.

Hozzátette: mivel nincs törzskönyvezett gyógyszer a koronavírus ellen, azok a terápiák, amelyeket eddig alkalmaztak, korábbi - elsősorban kínai - tapasztalatokon alapultak. Azt mondta: a járvány elején az egyik maláriagyógyszer hatóanyaga valóban szerves része volt a koronavírus-fertőzés terápiájának, "nagyon sok betegnél alkalmaztuk, sikerrel".

A főorvos közölte, azokat a mellékhatásokat, amelyeket az idős, szívbeteg embereknél megfigyeltek, Magyarországon egy esetben észlelték, és ez elenyésző ahhoz képest, hány beteg kapta ezt a gyógyszert. Szlávik János úgy fogalmazott, "valószínű, hogy csak olyan betegeknél alkalmazták, ahol nem alakult ki mellékhatás" - írja a koronavírus.gov.hu

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.