Egy elismert tudós szerint a Föld gyorsabban fejlődhetne, ha idegen technológiákat lopna el egy titokzatos szivar alakú aszteroidáról, amely szerinte egy távoli galaxis UFO-ja lehetett. A becslések szerint a 200 méter átmérőjű Oumuamua az első csillagközi tárgy, amelyet valaha találtak a Tejútrendszerben. Először 2017 októberében észlelte a Hawaii Egyetem Pan-STARRS1 teleszkópja, miközben üstökösöket és aszteroidákat keresett a Föld közelében - írja a Daily Star.
A szakemberek azt vették észre, hogy a hosszú, szivar alakú kőzet fenomenális sebességgel forog és gyorsul, amely előtt egyes tudósok értetlenül álltak. A legtöbben egyetértettek abban, hogy az Oumuamua valószínűleg egy újfajta üstökös, amelyet egy olyan mechanizmus hajt, amelyet még egyszerűen nem értünk. De Avi Loeb professzor, aki a Harvard Egyetem Csillagászati Tanszékét vezeti, azonban ragaszkodik ahhoz a magyarázathoz, hogy az egy földönkívüli tárgy.
A professzor szerint az Oumuamua egy technológiai ereklye, amely több milliárd éves, és hogy ahogyan a majákat vagy más civilizációkat is tanulmányozzuk a Föld múltjából, ugyanezt kell tennünk az aszteroidával is. Az űrrégészet által ugyanis betekintést nyerhetünk a földönkívüliek világába, melyből sokat tanulhatnánk mi emberek is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.