A Himalája hófödte csúcsai közt megbúvó, fél Magyarországnyi állam (kb. 760 ezer lakos), folyamatosan dolgozik azon, hogy úgy modernizálja Bhutánt, hogy közben megőrizze sajátos, buddhista gyökerű kultúráját, és biztosítsa a nép hosszú távú jólétét is.
1972-ben Dzsigme Szingje Vangcsuk király, aki a gazdasági növekedésnél sokkal fontosabbnak tartotta népe boldogságát, új mutatót vezetett be a világ többi országban használatos GDP-mérőszám helyett, a bruttó nemzeti összboldogságot (Gross National Happiness - GNH).
Olyan, fenntartható fejlődési modellt dolgoztak ki, amely példaként szolgálhat sok más modernizálódó országnak. A kulcsszavak: fenntartható fejlődés, környezetvédelem, a kultúra megőrzése és a felelős kormányzás. Bhután úgy kíván a középkorból átlépni az információs korba, hogy közben nem zsákmányolja ki a természetet és megóvja kultúráját a globalizációtól.
Az ember és természet közötti harmónia és egyensúly, az építészettől kezdve, a földművelés-erdőgazdálkodás módszerein át az ott élők mindennapjaiig mindenhol fellelhető. A király alkotmányba foglaltatta, hogy az ország területének legalább 60 százalékát mindig erdőségnek kell borítania, ezzel biztosítva a környezetvédelem alapjait.
Bhután, a „Mennydörgő Sárkány Földje"
A becenevet valószínűleg a mennydörgésektől tarkított heves viharokról kapta, melyek az országot körülölelő hegyek közül törnek az itt élőkre. A sárkányt megtaláljuk az ország címerében is, és a bhutáni szájhagyomány szerint fontos szerepe volt az ország létrejöttében. Az ősi legenda szerint a 12. században egy szerzetes Tibetben szeretett volna felépíteni egy kolostort. Amikor rábukkant a megfelelő helyre, hatalmas dörgést hallott, amelyről úgy vélte, hogy sárkányüvöltés, ami jó ómennek számított, ezért a kolostort "Druk"-nak nevezte el, ami mennydörgést illetve sárkányt jelent.Akik egyszer már eljutottak Földünk egyik legelzártabb országába, mind arról számolnak be, hogy ott szerény körülményeik ellenére boldogok az emberek. Többnyire elégedettek életmódjukkal, örülnek annak, amijük van és nem panaszkodnak. A boldogság és a harmónia receptje tehát adott, bármikor, bárki utánuk csinálhatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.