A Szegedi Vadaspark gyűjteménye öt kontinens változatos élőhelyeit reprezentálja, a fagyos területekről éppúgy származnak lakók, mint a fülledt trópusi esőerdőkből. A hidegebb éghajlaton őshonos fajok példányai számára komoly kihívást jelent a hőség.
A vadasparki erdő árnyas, jó pár fokkal hűvösebb mikroklímát biztosít az itt lakóknak. A kifutók kialakítása során nagy gondot fordítottak arra, hogy legyenek árnyas menedékek az állatok számára, illetve a fürdőzni, dagonyázni szerető fajoknak vizet is biztosítanak, ahol megmártózhatnak. Az ivóvíz pótlására fokozottan figyelnek, sőt, egyes állatok fürdőt is kapnak slagról vagy locsolóról.
A dél-amerikai tevefélék közé tartozó alpakákat rendszeresen nyírják, hogy a vastag bunda alatt ne kapjanak hőgutát.
Az állatoknak a legnagyobb élvezetet azonban valószínűleg az a különleges fagyi jelenti, amelyet a gondozók készítenek számukra: a ragadozóknak a többi közt véres vízből és húsdarabokból készül a csemege, a majmok pedig az embernek is gusztusosabb gyümölcsös változatot kapják.
A Szegedi Vadasparkban nemcsak a ragadozók élvezik a mindennapokat, tavaly egy mentett vidrakölyökkel gazdagodott a park, akit a gondozók cumisüvegből tápláltak
A vadasparkban nem csak az állatokra figyelnek: a dolgozóknak és látogatóknak egyaránt felüdítő a párakapu alatt elsétálni, és az ivókútnál is hűs víz nyerhető. Természetesen a legnagyobb forróságban az állatok kevésbé aktívak, a szegedi állatkertben a látogatók azonban akár este nyolcig is sétálhatnak, így lehetőség van a hőség enyhültével is megfigyelni a lakókat.
Forrás: MTI
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.