"Úgy döntöttünk, hogy amíg a háború nem marad abba az ukrán népnek megfelelő feltételekkel, nem fogadunk hivatalos delegációkat Oroszországból, és nem fogadjuk el az orosz kormányhoz köthető bármilyen hivatalos személy jelenlétét" - olvasható a világ egyik legjelentősebb fesztiváljának közleményében.
"Szeretnénk ugyanakkor üdvözölni mindazokat Oroszországban, akik vállalták annak kockázatát, hogy tiltakoznak az Ukrajna elleni agresszió és invázió ellen" - tették hozzá a szervezők, a tiltakozó művészekhez és a filmesekhez intézett üzenetükben.
Ez az első alkalom, hogy a cannes-i fesztivál véleményt nyilvánít az ukrajnai orosz invázióról. A mustrát május 17. és 28. között rendezik meg a francia tengerparti városban.
A közlemény emlékeztet arra, hogy az első cannes-i fesztivál elvileg 1939. szeptember 1-jén nyílt volna meg, de a Lengyelország elleni német invázió, azaz a második világháború kitörése miatt végül a seregszemle elmaradt, s két nappal később Franciaország és Nagy-Britannia hadat üzent Németországnak.
"Hűen a történelméhez, amely 1939-ben a fasiszta és náci diktatúrákkal szembeni ellenállással kezdődött, a cannes-i fesztivál mindig is azoknak a művészeknek és filmeseknek a szolgálatában áll, akik felszólalnak az erőszak, a retorzió és az igazságtalanságok elítélésével kapcsolatban, valamint a béke és a szabadság védelmében" - írták a szervezők.
Szinte nincs olyan ember, akit ne érintett volna meg az orosz-ukrán háború menekültjeinek sorsa. Rubint Réka is a szívén viseli a sorsukat, összefogásra szólította fel a követőit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.