A Sorrento-sziklákat a legtöbb kiránduló az eléjük táruló kilátás miatt szereti, pedig már maga az odavezető út is tartogat izgalmakat. Többfelől meg lehet közelíteni, mi mindkétszer a csillebérci KFKI telephelytől indultunk, de sokan Budaörsről közelítik meg; nekünk ezúttal az a túránk végpontja volt.
Csillebércről nagyon gyorsan beérünk az erdőbe, nálunk mindig fontos szempont - amennyiben ez megvalósítható - hogy minél kevesebbet kelljen lakott területen gyalogolni. Az ösvény hamarosan elkeskenyedik, ahogyan az a képen is látható: sokan a Spartacus-ösvény kistestvérének is nevezik a kanyargós, vadregényes utat.
A sziklákhoz közeledve van némi kis kaptató, de az edzetlenebbek sem köpik ki a tüdejüket, gyakorlott kirándulóknak pedig meg se kottyan. A sziklák egymástól pár méterre helyezkednek el, a nevüket pedig az olaszországi Sorrentóról kapták: ugyanis a kopár sziklák és fenyők hasonló látványt nyújtanak.
Ahogy a legtöbb népszerű kirándulóhelyre - mint például a Rám-szakadékba - ide is érdemes hétköznap jönni, vasárnaponként például nagyon sokan vannak, ami sokat elvesz az élményből. Nyáron hétköznap sokat időztünk itt, legutóbb azonban gyorsabban távoztunk az említett tumultus miatt. A természetben - ahova kikapcsolódni mész - feltételezésem szerint senki nem kíváncsi arra, miként fegyelmezi gyerekeit a Kovács család vagy milyen internetezési szokásai vannak Piroska néninek. Tehát: ha ezt elkerülnéd, a te napod egy hétköznap lesz.
Ha a Sorrentónál jársz, több felé is folytathatod a kirándulást. Mi az első alkalommal a Farkas-hegyet és a Szekrényest ejtettük útba, és azokon keresztül tértünk vissza Csillebércre, most azonban a Budaörsi Kopárok, nevezetesen a Huszonnégyökrös-hegy felé vettük az irányt. Itt is jártunk már, akkor Budaörsről a Törökugrató hegy felől közelítettük meg, de már akkor elhatároztuk, hogy visszajövünk.
A hegyről az egyik oldalon Törökbálint és Budaörs látszik, de ha megfordulunk, csodálatos hegyi panoráma a jutalmunk. A sziklákra fel lehet mászni, persze érdemes óvatosan közlekednünk, és mint már többször elmondtuk, SOHA ne álljunk ki a formációk szélére, nehogy lezuhanjunk.
A Huszonnégyökrös-hegy a Budai-hegységben lévő Csíki-hegyek utolsó (délnyugati) nyúlványa, 288 méter magas, egy sziklacsoporttal törik le a völgy felé. Budaörshöz tartozik.
A Huszonnégy-ökrös hegyről lefelé jövet negyedóra alatt Budaörsön találjuk magunkat, ahonnan tömegközlekedéssel is pillanatok alatt Budapesten vagyunk. Ha kocsival indulunk kirándulni, természetesen körtúrában érdemes gondolkozni, de a Budai-hegységben ennek a megtervezése sem lehet probléma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.