mélytengeri expedíció aranygömb Alaszka tengerfenék
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Rejtélyes aranygömböt találtak a felszín alatt 3,1 kilométeres mélységben Alaszka partjainál egy mélytengeri expedíció során a kutatók. Egyelőre senki nem tudja, hogy mi lehet ez pontosan. 

A Seascape Alaska 5 expedíciós csapat augusztus 23-án kezdte meg kutatómunkáját az alaszkai Kodiakból a Kenai-félszigeten található Sewardig.

A kutatók a 200 méter alatti élőhelyekre összpontosítanak, 6000 méter mélységig, és menet közben próbálják feltérképezni a környezetet a mélységben.

"A cél a mélytengeri korall- és szivacsélőhelyek, valamint a múltbeli és potenciális geoveszélyekkel kapcsolatos ismeretek szerzése"

– mondta a National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA).

A fényes aranygömböt a felszín alatt 3,1 kilométeres mélységben találták meg a kutatók egy sziklára tapadva. A különleges tárgyon egy lyukat is felfedeztek, ami arra utalhat, hogy valami megpróbált bejutni, vagy kijönni a gömbből. Egyelőre arról nincs pontos információ, hogy pontosan mi lehet ez az aranygömb, egyes elméletek szerint elképzelhető, hogy egy szokatlanul fényes tojáshéjról vagy egy szivacs maradványairól van szó.

A vizsgálatot egyébként bárki nyomon követheti virtuálisan, az expedíció oldalán elő közvetítéseket is közzétesznek - írja a Travelo.

Tanácstalanok a tudósok a tengerfenéken talált szabályos lyukakkal kapcsolatban - Fotón a képződmények
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.