A kreativitás nem egy személyiség jegy és nem gének által meghatározott. A 21. században a kreativitásra érdemes folyamatként tekinteni. De vajon hogyan dobhatjuk fel a szürke hétköznapokat? Dr. Makai Gábor klinikai szakpszichológussal és életvezetési tanácsadóval beszélgettünk.
Az alkotási folyamat eredménye utal a kreatív elme működésére, a kreatív gondolkodásra. Dr. Makai Gábor szerint alapvetően mindenki tud kreatív lenni.
Ez nem egy különleges adottság, mindannyian létre tudunk hozni új dolgokat
– magyarázta a szakértő.
Ha egy folyamatként tekintünk erre, mindig meg kell állnunk egy kicsit
Ami a legfontosabb, hogy merjünk gondolkodni és a saját határainkat átlépni. Lépjünk ki a komfortzónából és a sémaszerű életből.
–Sok esetben a megszokottság, a sémák által vezérelt gondolkodás szab határt a kreativitásnak. Nyissunk ki bizonyos fiókokat, amiket eddig zárva tartottunk – emelte ki Gábor.
Tippek, hogy életben tartsuk a kreatív tüzet
A kreativitás mindennapi életünk fontos része lehet, ha hajlandóak vagyunk folyamatosan táplálni és fejleszteni. Ne féljünk kihívások elé állni, lépjünk ki a komfortzónánkból, és merítsünk ihletet mindennapi tapasztalatainkból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.