Először is fontos tisztázni: a felfedezések nem a Hold "sötét oldalán", hanem a "túlsó oldalán" találhatók. Mivel a Hold mindig ugyanazzal az oldalával néz a Föld felé, a túlsó oldal az, amelyet soha nem látunk. A sötét oldal fogalma változó, mivel a Hold különböző szakaszaiban látható vagy nem látható a Földről, ezért beszélünk teliholdról vagy sarló holdról.
Ezek a rétegek mélyen a Hold felszíne alatt találhatók, és akár több milliárd évnyi geológiai történetet tárhatnak fel. Korábban a talajradarok körülbelül 40 méter mélységig tudtak behatolni a felszín alá. Azonban most már sokkal mélyebbre láthatunk a Hold geológiai szerkezetében. A Journal of Geophysical Research: Planets című folyóiratban megjelent tanulmány szerint:
A talajradar elektromágneses impulzusokat küld a Hold belsejébe, és visszhangokat kap a felszín alatti rétegekből. A magas frekvenciájú csatorna adatait használjuk az első 40 méter szerkezetének észlelésére, amely elsősorban kőtörmelékből és talajból áll. E vizsgálat révén több réteget fedeztünk fel az első 300 méteren, amelyek több milliárd évvel ezelőtti bazaltkitörések sorozatára utalnak.
A felfedezés szerint több milliárd évvel ezelőtt vulkánok lehettek a Holdon, amelyek holdi lávát lövelltek ki. A lávafolyamok vastagságának változása arra utal, hogy az idő múlásával csökkent a kitörések mérete. Ez a felfedezés újabb bizonyítékot szolgáltat arra, hogy a Hold geológiai múltja rendkívül gazdag és összetett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.