Károly király maradékot eszik: amíg el nem fogy, azt kéri a személyzettől

környezetvédelem pazarlás III. Károly élelmiszer-pazarlás
A környezetvédelem fontosságát hangsúlyozza a brit uralkodó. Károly király étkezési szokásaival is példát mutat.

Köztudott, hogy Károly király a fenntarthatóság egyik nagykövete, így a magánéletében is törekszik arra, hogy minél kevesebb hulladék kerüljön ki a háztartásából. 

Károly király gyűlöli a pazarlást
Károly király gyűlöli a pazarlást
Forrás: Northfoto

Károly király nem dobja ki a még ehető ételt

A környezetvédelem iránt szenvedélye és a pazarlásellenessége  III. Károly étkezési szokásait is befolyásolja, amelyek így nagyon mások, mint a legtöbb emberé. A 75 éves uralkodó soha nem ebédel, a déli étkezést "luxusnak" tekinti, ami megzavarja a napi időbeosztását. Tina Brown királyi tudósító szerint az uralkodó reggelire dióféléket és egyéb magvakat eszik, kedvenc csemegéje a sajt, és odafigyel arra, hogy szinte semmit ne dobjanak ki. Károly király és felesége, Kamilla királyné amellett, hogy korlátozta a központi fűtést királyi rezidenciáiban, több évtizeden át ugyanazokat a ruhákat viseli, ételt sem nagyon dob ki. Lapinformációk szerint, ha felvágnak egy tortát vagy süteményt, azt egész héten eszi, amíg el nem fogy. Károly király kedvenc édessége a gyümölcstorta, ami egy olyan sütemény, amely több hétig is eláll anélkül, hogy megromlana

Célja az élelmiszer-pazarlás visszaszorítása 

Károly királynak nem csak a palotán belüli pazarlás minimalizálása a szívügye. 2023-ban az uralkodó elindította a The Coronation Food Project nevű jótékonysági kezdeményezést, amelynek célja az egyre nagyobb mértékű élelmiszer-pazarlás visszaszorítása az Egyesült Királyságban.  Az Egyesült Királyságban évente 12 millió tonna élelmiszert dobnak ki , ennek - az AMCS hulladékgazdélkodási cég szerint - csaknem háromnegyedét szükségtelenül.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.