Habár jó ötletnek tűnhet, hogy azonnal vissza is dobjuk a papír zsebkendővel ellepett ruhákat a gépbe, ne mossuk ki újból őket. Ettől ugyanis a zsebkendő darabkák még inkább beleragadhatnak az anyagba.
Az sem jó megoldás, ha így ahogy van, hagyjuk megszáradni az anyagot. Ehelyett inkább rázzuk ki a ruhákat addig, amíg vizesek, és ezzel igyekezzünk minél több szösztől megszabadulni. Ezt követően várjunk, amíg teljesen megszáradnak, majd ismét rázzuk ki őket.
A makacs szöszök várhatóan ezután is megtalálhatók lesznek a ruhákon. Ezért a következő lépés, hogy enyhén benedvesített tenyérrel söprögessük át az anyagot, hogy a még rajta maradt nagyobb zsebkendő darabokat eltüntessük. Ezt követően vegyünk elő egy puha köröm-, illetve ruhakefét és szedjük le nagyját a szöszöknek.
A még ruhákon lévő, apró maradványokat állatszőr és hajszálak eltávolítására használt hengerrel is leszedhetjük. Szerencsére ez sok háztartásban megtalálható, azonban, ha nem áll a rendelkezésünkre, a legtöbb drogériában beszerezhetjük.
Amennyiben nem szeretnénk hengert használni, akkor egy széles ragasztószalag is a segítségünkre lehet. Ebben az esetben tekerjünk körbe vele egy hajkefét, majd óvatos mozdulatokkal szedjük le a zsebkendőből megmaradt szöszöket a ruhákról. Farmerhez használjunk erős ragasztószalagot, azonban a finom anyagok esetében válasszunk gyengébbet.
Ha finomabb anyagú ruhába, például pulóverbe tapadtak bele a zsebkendő darabok, akkor száraz, antisztatikus törlőkendővel is leszedhetjük őket. Emellett használhatunk elemes szöszborotvát is, amivel a legkisebb és legragaszkodóbb bolyhokat is eltávolíthatjuk. Végül ne feledkezzünk meg a mosógépről sem. Törölgessük át egy mikroszálas ronggyal a dobját, hogy megszabaduljunk a gépben maradt papír zsebkendő daraboktól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.