A sors sajnos nem mindannyiunkat áldott meg ragyogó, hófehér mosollyal, azonban a fogfehérítés kiváló megoldást nyújt erre.
A fogelszíneződések kiváltó okai érkezhetnek a fogakon kívülről és belülről is. A külső elszíneződések az életmódból fakadnak: a kóla, a kávé, a vörösbor, a dohányzás mind elszínezik a fogakat. A belső színváltozások a fog betegségeit jelezhetik, de ezek inkább speciális esetek. Fogfehérítésről a köznyelvben a minden fogcsoportra kiterjedő, külső elszíneződés meglétekor esik szó
kezdte lapunknak dr. Fenyő Attila parodontológus fogszakorvos.
A fehérítésnek két előfeltétele van: az egyik, hogy a páciens fogai épek vagy jól tömöttek legyenek, a másik a tisztítottság, hiszen már azzal is jelentős világosodás érhető el.
A páciens választhatja az otthoni, sínes fogfehérítést. Ez általában két hétig tart. Előnye, hogy kevesebb a rendelőben töltött idő, illetve kevésbé teszi érzékennyé a fogakat. Hátránya, hogy többet kell vele bíbelődni otthon. A másik lehetőség a rendelői fogfehérítés, ami egy óra alatt nagyon látványos eredményt hoz, cserébe jellemzőbb az érzékenység kialakulása. Én a kettő kombinálását javaslom, mert úgy akár egy évre is kitolható a ragyogó fehérség
magyarázta a szakember.
A fogfehérítés fontos eszköz lehet fogpótlások készítéséhez kapcsolódóan is. Fogfehérítés után a fogpótlások (pl. kerámiahéjak) készítését is kíméletesebben és szebb eredménnyel lehet kivitelezni.
„Mivel a fogpótlások színét utólag nem tudjuk megváltoztatni, ezért még ez előtt kell beiktatni a kezelésbe a megmaradó fogak fehérítését. Legalább két héttel korábban kell ezt végezni, mert minden fehérítésnél van egy rövid időtartam, amikor a szín még átmeneti, ezt szükséges kivárni"– magyarázta el Fenyő doktor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.