Hogyan viszonyulsz a testi szerelemhez? Mennyire tudsz felszabadulni az ágyban? Milyen a számodra tökéletes szerető? Az íráselemzés választ ad e kérdésekre.
A grafológiai elemzés a betűk formáját, méretét, egymáshoz viszonyított elhelyezkedését vizsgálja. Az írásképben a személyiség egészén túl megmutatkozik a szexualitáshoz, a partnerhez fűződő viszony is. Íme, az elemzés legfontosabb szempontjai!
A szexualitás betűje
A grafológiában a g a szexualitás betűje. Feje, azaz az ovál árulkodik szexuális gondolkodásunkról és önértékelésünkről, középső részében a felénk irányuló, érzékelt elvárások mértéke, a szárában pedig a szexuális magatartásunk jelenik meg.
Ha a g betű szára csak egy hegyes vonal, és nem folytatódik hurokban, akkor ez az elfojtott, tudat alá száműzött szexualitás jele.
Amennyiben q betűhöz hasonlít, vagyis a szára szögben vagy ívelten folytatódik felfelé, az annak a jele, hogy a libidó energiája más életterületeken hasznosul. Gyakori azoknál, akiknek nincs párkapcsolata, vagy pedig művészi alkotásban, esetleg más gyakorlati tevékenységben élik ki meg nem élt szexuális energiájukat.
Az alsó huroknál kampóban végződő szár arra utal, hogy az illetőnek nagy az igénye a szexualitásra, de nem tudja valóra váltani a vágyait. A horoghoz hasonlatos forma magáért beszél: az írás tulajdonosa szeretne végre valakit szimbolikusan a horgára akasztani.
Rámenős, erőszakos szexuális viselkedést jelez az a g betű, melynek hurokrésze megnagyobbodik, és „szöges” lesz, jelezvén az akaratosságot és az elszántságot.
A 8-ast formáló g alakzat arra utal, hogy az illető örökké szerelemre éhes, hisz ez olyan, mint a matematikából ismert végtelen jel. Harmóniára, illetve az az utáni vágyra utal. Ha bezáródik a 8-as, megélt harmóniáról van szó, míg a valahol kinyíló 8-asnál nem teljes ez az élmény.
A szexualitás iránt nyitott emberek gyakran nyitva hagyják g betű oválját, mely így szinte olyan, mint az y.
Ketten együtt
Míg a g betű megformálása az író személy saját szexualitásáról árulkodik, addig a gy betű a párkapcsolatra utal. Ebben a g jelzi az írót, az y a társát. A standard gy betűben a g és az y fél betűszélességre vannak egymástól, egyforma magasak, egyforma széles a középső részük, egyforma hosszú és telt a hurokrészük. Ezt úgy értelmezhetjük, hogy egy optimális párkapcsolatban közel érzik magukhoz egymást a partnerek, de a hétköznapokban nem tapadnak állandóan össze, és nem is távolodnak el érzelmileg egymástól.
Ha az y eltörpül a g mellett, akkor az író személy a domináns, a társ vagy alárendelt, vagy csak bizonyos területeken számít a véleménye.
Ha viszonylag távolra kerül egymástól a g és az y, akkor a kapcsolatban már nem túl fontos a testi kontaktus, és eltűnt az intimitás varázsa.
Ha a kapcsolat már kihűlt, elszakad egymástól a g meg az y, és általában egyiken sem található hurok. Ha emellett normális, hurkos g betűk szerepelnek az írásban, akkor valószínűleg semmi baj az illető nemi vágyaival, csak az aktuális párkapcsolatában nem működik már a szex.
Azoknak a gy betűje, akik szexuális elfojtásokkal élnek, gyakran torzul: szégyellik a megélt örömöket, vagy száműzni akarják ezeket a tudattalanba.
Ennek a viselkedésnek pont az ellenkezője mondható el azokról, akiknek az örömteli szex a mindennapok része: náluk a gy betű hurokrészei kifejezetten nagyok, ami erős késztetésről és óriási élményekről árulkodik.
Sokak szerint a legnagyobb érték a hűség, erre következtethetünk a kettőzött mássalhangzók írásmódjából. Amennyiben az írásban a kettőzött l, k és t betűk egyformák, akkor az írás tulajdonosára az elkötelezettség és a hűség jellemző: amit gondol, ahogy érez, úgy cselekszik. Ott viszont,a hol a két egymás mellett lévő, azonos mássalhangzó nagyon különbözik, bizony felmerülhet a hűtlenség gyanúja.
Mi a helyzet az intimitással?
A betűk és a szavak közötti távolságból az intimitásigény derül ki. Azok, akiknek nem olyan lényeges a gyengédség és az intimitás, viszonylag messze írják egymástól a betűket, hosszúak a kötővonalaik és a szavak is „szellősen” találhatók a papíron. Ezzel szemben a szorosan egymás mellé írt, összekötött betűk azt üzenik: az illető nagyon igényli a másik közelségét, és hajlandó alkalmazkodni is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.