Ha valami tavaszi, élettel teli hangulatot vinnél a lakásodba, díszíts szobanövénnyel. Most mondunk 10+1 szobanövényt, hogy melyik az, ami télen is virágzik.
Az ünnepi időszak kedvelt dekorációja, többnyire az ablakpárkányt vagy az asztalt díszíti. Nem virágaival, hanem módosult felleveleivel gyönyörködtet.
Így ápold: Érzékeny a huzatra, keleti ablakban érzi jól magát. Az erős huzattól és fénytől ledobálhatja a leveleit. Csak akkor kell megöntözni, ha már szikkadt a földje.
A nappali igazi dísze lehet ez a Madagaszkárról származó, színes növény. Nem igényel különösebb gondoskodást, leveleiben képes tárolni a nedvességet.
Így ápold: Szereti a napos helyet, a párás levegő nem tesz jót neki. Locsolja meg alaposan, majd várjon, amíg a földje teljesen kiszárad.
Az afrikai ibolyaként is ismert növény 10-15 cm magasra nő. A virágok színe lehet rózsaszín, lila, fehér, kék vagy tarka. Laza, humuszos talajban érzi jól magát.
Így ápold: Mivel fényigényes növény, csak jól megvilágított, páradús helyen fejlődik megfelelően. Mindig alulról öntözze, leveleit tilos permetezni, mert az a virág rothadásához vezethet.
Tegye minél világosabb helyre, oda, ahol legalább naponta 2-3 órán keresztül éri a fény.
Így ápold: Télen ritkán, 7-10 naponta öntözd. A cserép alatt soha ne álljon a víz, és a növény közepébe se kerüljön belőle.
Régen az előkelőségek kertjét díszítette, ma már az egyik legkedveltebb szobanövény. Decembertől nyár elejéig a fehértől a rózsaszínen át a bíborig sokféle árnyalatban nyílik.
Így ápold: A virágzó példányt állítsd hűvös, világos, szellős helyre. Hetente egyszer adj neki azálea- vagy rododendrontrágyát. Tartsd nyirkosan a földjét, de ehhez kizárólag felforralt, szoba-hőmérsékletűre hűlt vizet használj.
Hűvös helyet kíván, fűtött szobában hamar tönkremegy, viszont 15 fokon, például az ablakközben, sokáig gyönyörködhet benne. Ősz végétől virágzik.
Így ápold: Hetente egyszer öntözd, de a gumót soha nem érheti közvetlenül a víz. Kéthetente érdemes tápoldatozni. Virágzás után csökkentsd az öntözését.
Bár mindenki a tavasz első hírnökeként ismeri, cserepes változata már a téli időszakban is díszítheti a szobát.
Így ápold: Szereti a világos helyet, de soha ne tedd a fűtőtest közelébe. Nedves talajra van szüksége, a legjobb, ha cserepét egy kis tálra állítod, amelyből mindig fel tudja szívni a vizet.
Hatalmas virágtölcsérei kettesével vagy négyesével nyílnak a hosszú száron. Programozható növény, szabályozni lehet a virágzását. Megfelelő gondozás esetén akár száz évig is élnek a hagymái.
Így ápold: A bimbók megjelenéséig ne öntözd, utána viszont rendszeresen, kb. négynaponta locsold meg, és kéthetente kapjon tápoldatot is. Száraz levegőjű szobában párásítani kell a környezetét.
Nevét nem meglepő módon a virágzási idejéről kapta: karácsony tájékán fajtájától függően rózsaszín, lila, piros, fehér, narancssárga vagy barackszínű virágokat bont. Csüngő szárain a bimbók általában november végén jelennek meg.
Így ápold: Körülbelül 13–20 fokon, szűrt fényben kell tartani. Rendszeres öntözést igényel. Az elvirágzott növényt tedd hűvös (max. 15 fokos) helyre.
A teafélék családjába tartozó növény Japánból származik. Virágai fehér, piros, rózsaszín árnyalatúak lehetnek.
Így ápold: Virágzási időben a meleg környezetet szereti, ám utána célszerű párás, hűvös helyre tenni. Öntözéséhez lágy vizet használj, hetente kétszer locsold.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető jázminfaj a sokvirágú jázmin. Télen és tavasszal édes illatú, fehér virágok lepik el.
Így ápold: Cserépben, hűs szobában kb. 1 méter magasra nőhet meg. Földjét tartsd nedvesen, leveleit időnként permetezd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.