Szilveszter éjjelén évről évre számtalan újévi fogadalom születik, mégis sokaknak nem sikerül beteljesíteniük őket. De miért olyan nehéz az embereknek betartani ezeket az önmaguknak tett ígéreteket? Összegyűjtöttük, hogy mit érdemes átgondolni az újévi fogadalmak meghozatala előtt, hogy el is érjük azt, amire vágyunk.
Kezdd azzal, hogy az újévi fogadalmadat egyszerűen ígéretként kezeled. Ez segíteni fog abban, hogy alaposabban átgondold a fogadalmat, és motiváltabb leszel a betartására. Ha úgy érzed, hogy nem megy, emlékeztesd magad: képes vagy rá! Nem tetted volna meg az ígéretet, ha nem lenne reális, vagy ha nem hinnél magadban.
Jövőre két dolog történhet: Büszke leszel, hogy betartottad az ígéretedet és elérted a célodat, vagy azt kívánod, bárcsak kitartottál volna, és ismét elölről kell kezdened. Mit választasz?
Tedd ezt az évet az utolsó évnek, amikor ugyanezt az ígéretet teszed magadnak. Bármit is választasz, győződj meg róla, hogy az a megfelelő választás számodra. Ne add fel, és higgy magadban, hogy elhatározásodat be tudod tartani.
Mit szeretnél igazán megváltoztatni? Személyes célod van, vagy inkább a családdal, barátokkal, a munkahellyel vagy az iskolával kapcsolatos?
Olyan dolgot akarj megváltoztatni, ami tényleg jót tesz neked, hiszen ezért is fogadtál meg magadnak valamit. Ne állítsd magad elé lehetetlen célt, amiről te magad sem hiszed el, hogy elérhető.
Ha például fogyni szeretnél, tűzz ki egy konkrét célt. Ha tovább szeretnéd képezni magad, döntsd el, mit szeretnél tanulni. Ha egyértelmű és specifikus célokat tűzöl ki, kevésbé fogsz feladni vagy félvállról venni a dolgokat.
Ahhoz hogy a cél elérése gördülékenyebb legyen, fontos, hogy teremtsd meg hozzá a szükséges feltételeket.
Például ha szeretnél rendezettebben élni, akkor biztosan kellenek tárolók vagy címkék, hogy könnyebben menjen a rendrakás és a rend fenntartása otthon.
Lesznek pillanatok, amikor elfelejted, mit kell tenned, vagy mit nem. Az írásos feljegyzés formálissá teszi a fogadalmat, és segít, amikor a régi, berögzült rossz szokások el akarják terelni a figyelmedet.
Az újévi fogadalmak kapcsán gondold át azt is, mit fogsz tenni, ha elér a kísértés. Bárki, bármikor megkívánhat valamit, vagy elfelejtheti a fogadalmát, és visszaeshet a régi rossz szokásokba. Készíts előre tervet, hogy ne legyen mentség.
Az utolsó dolog, amit szeretnél, hogy külső hatások rávilágítsanak arra, hogy feladjad a fogadalmadat. Mondd el a környezetednek, hogy fogadalmat tettél magadnak, és értékeld a támogatásukat. A siker esélyeit növeled, ha megosztod velük az utadat, mivel így külső motivációra és bátorításra is szert tehetsz! Valószínűleg lesz olyan pillanat, amikor extra támogatásra lesz szükséged, vagy valakire, aki eltereli a figyelmedet.
Legalább 21 napba telik, hogy új szokást alakíts ki. Ne várd el, hogy minden azonnal megváltozik.
A rossz szokás kialakítása, vagy a plusz kilók sem egyik napról a másikra jöttek össze, tehát időbe telik, míg megfordítod a dolgokat. Lépésről lépésre haladj. Ne tekints rá úgy, mint egy élethosszig tartó vagy egyéves elköteleződésre. Minden nap erősítsd meg magad.
Bármilyen kis lépés is legyen, minden előrehaladás számít! Tedd meg a magadét, amikor megérdemled. Egy kis örömtánc sosem ártott senkinek, szóval állj meg egy pillanatra, és örülj annak, amit már elértél.
Igen, jól olvastad... megérdemled a tapsot! A jutalmad legyen jelentőségteljes. Néhány példa jutalomra: tölts le egy dalt vagy albumot, pihenj egy wellness napon (nagyszerű akciókat találhatsz online helyi masszázsokra!), vagy menj el például bowlingozni. A fogadalmad típusától függően lehetnek rövid, közepes vagy végső céljaid! A jutalmak tükrözhetik az eredményeket (minél többet teszel, annál többet jutalmazod magad)!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.