A testbeszéd sokkal többet elárul rólunk, mint gondolnánk. A nonverbális jelek megmutatják például, hogy mennyire kedvel valaki bennünket, de az is kiderül belőle, mennyire érezzük jól magunkat egy szituációban és azt is megtudhatjuk, hazudnak-e nekünk.
Nem kell belelátni a másik ember fejébe ahhoz, hogy észrevegyük, nem mond igazat nekünk. Íme, néhány tipp a sok közül, amikkel lebuktathatod a füllentő beszélgetőpartnered a testbeszéd értelmezésének segítségével.
A hazugság a kisgyerekeknél hamar tetten érhető, ha egy pici kisgyerek füllent, azonnal a szája elé kapja a kezét, de még a tinik is gyakran a szájuk elé teszik a kezüket, de ők már csak finoman hozzáérnek az ajkaikhoz. A felnőtt korban lévő hazugság pedig alig felismerhető egy laikus számára. Ekkor a szájeltakarás szinte észrevehetetlen. Amikor egy érett ember hazudik, az agya ugyanúgy jelzéseket küld a kezének, hogy fedje el a száját, ezzel gátat szabva a megtévesztő gondolatoknak, ám az utolsó pillanatban mégis elveszi az ujjait és az orrát érinti meg. Felnőtt korban tehát a gyanús orrérintés és dörzsölés lehet árulkodó jel.
Ha valaki nem mond igazat, beszéd közben többször is megérintheti, dörzsölheti a szemeit, de előfordul a szem környékének masszírozása is.
Ha valaki hazudik, általában ideges is, így ha beszélgetsz valakivel, figyeld meg a lábait is. A gyorsan járó lábak egyértelmű jelei lehet annak, hogy stresszel. Az is fontos, hogy merre felé fordítja a lábait. Ha a veled ellenkező irányba, jó eséllyel véget vetne a veled való kommunikációnak és kimenekülne a helyzetből.
Lehet manipulálni a másikat?
Természetesen lehet arra figyelni, hogy milyen a metakommunikációnk, de teljességgel szinte lehetetlen kontrollálni azt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.