Trump megmentheti a TikTokot? 170 millió amerikai reménykedik

közösségi média, TikTok, Donald Trump
Shutterstock - miss.cabul
közösségi média TikTok Donald Trump
A TikTok amilyen hirtelen jött az életünkbe, olyan hirtelen vált a hétköznapjaink részévé. De mi lesz a sorsa Amerikában?

A TikTok napjaink egyik legnagyobb és legfelkapottabb közösségi média platformja, ami hihetetlen népszerűségnek örvend: napi több mint egymilliárd aktív felhasználóval büszkélkedhet. 

közösségi média, TikTok, Donald Trump
Donald Trump lehet a TikTok megmentője.
Forrás: Shutterstock

Hatalmas felháborodást váltott ki a TikTok elsötétülése az Egyesült Államokban

A TikTok története 

2017 óta letölthető az applikációs áruházakból a TikTok nevű videómegosztó alkalmazás, amit a kínai ByteDance nevű vállalat fejlesztett ki. Elterjedése főleg a 2020-as karantén időszakára tehető, akkor elképesztő népszerűségre tett szert az alkotás és a videómegosztás lehetőségeinek köszönhetően.

 2023-ra megelőzte a Facebbookot és az Instagramot, ezáltal a TikTok vált a legértékesebb közösségimédia-platformmá. 

Számos több milliós nézettségű internetes sztárt termelt ki magából az évek alatt az alkalmazás, akik most rettegnek, hiszen úgy tűnik, elveszíthetik a „munkahelyüket”. 

Ketyeg az óra

Joe Biden még tavaly írta alá azt a törvényt, miszerint ha a ByteDance, a TikTok pekingi székhelyű anyavállalata nem értékesíti az alkalmazást az Egyesült Államokban működtető érdekeltségét, betiltják a használatát az Egyesült Államokban.

 Az indoklás az volt, hogy az alkalmazást kémkedésre és adathalászatra használhatják fel, ugyanis a kínai törvények előírják, hogy az applikáció köteles megosztani a felhasználói adatokat, amennyiben a kínai kormány erre utasítja. 

A hír futótűzként terjedt az amerikaiak körében, akik rettegni kezdtek, hogy mi lesz velük, ha nem használhatják többé az alkalmazást. Itt nem csupán arról van szó, hogy mivel fogják majd a fiatalok elütni unalmas perceiket: több ezer ember számára vált elsődleges kereseti forrássá a TikTok

Teljes sötétség

A TikTok képviselői még decemberben bejelentették, hogy inkább teljesen kivonják az alkalmazást január 19-én Amerikából, mintsem hogy alkut kössenek és tulajdonrészük amerikai kezekbe kerüljön. A felhasználók hetek óta búcsúvideókat gyártanak, amelyben titkokat fednek fel magukról, vagy éppen elmondják, miért fog nekik hiányozni az applikáció. 

Mindenki meglepetésére viszont már a határozat érvénybe lépése előtt, szombat este elsötétült az alkalmazás Amerikában. A felhasználókat teljesen sokkolta, amikor meglátták a rendszerüzenetet, mely szerint a TikTok szolgáltatásai „ideiglenesen nem elérhetőek”, de dolgoznak a hiba kijavításán. 

Trump lehet a megmentő 

Karoline Leawitt, leendő sajtótitkár egyik nyilatkozatában közölte, hogy

 Trump elnök többször kifejezte szándékát a TikTok megmentésére, és ennek elérésére nincs nála jobb alkuközvetítő.

 A mai nappal beiktatásra kerülő elnök állítólag mindent megtesz annak érdekében, hogy az alkalmazás továbbra is elérhető legyen az amerikai közönség számára. Kilenc hónapot adott a kínai tulajdonosoknak az „Amerikaiak Védelme a Külföldi Ellenfelek által Felügyelt Alkalmazásoktól” (Protecting Americans from Foreign Adversary Controlled Application Act) nevű jogszabály,  hogy értékesítse az alkalmazás azon részét, amely az amerikai működtetésért felelős. Amennyiben ez nem történik, kötelezően el kell távolítani az alkalmazástárakból.

 Bár Donald Trump pontosan tudja, hogy az amerikaiak között hatalmas népszerűségnek örvend az alkalmazás, a legfontosabb szempont számára, hogy a felhasználók adatai védettek legyenek. 

 

 

 


 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.