Mutasd hogyan írsz, megmondom, ki vagy! Mit árulnak el rólunk az üzenetváltási szokásaink?

kapcsolatok, üzenet, személyiség
Shutterstock - one photo
kommunikáció személyiség üzenet
A digitális világban mindennapjaink szerves része az online kommunikáció: egyre kevesebbet telefonálunk, helyette mindent üzenetben beszélünk meg. Gondoltál már arra, hogy mit árul el rólad ahogyan és amilyen gyakran váltasz üzenetet? Derítsük ki együtt!

A szöveges üzenetváltás nem csak a gyors információcseréről szól: bepillantást enged a személyiségünkbe, érzéseinkbe és a társas kapcsolataink minőségébe is. 

kapcsolatok, üzenet, személyiség
Sokat elárulnak rólunk az üzenetváltási szokásaink.
Forrás: Shutterstock

Személyiség a szavak mögött: miről árulkodnak az üzenetváltásaink? 

Az 5 fő típus

Az alapján, hogy milyen gyorsan, milyen gyakorisággal és milyen stílusban kommunikálunk, öt különböző üzenetküldő típust különböztethetünk meg egymástól. 

1. Az azonnali válaszoló

Mindig figyelmes, mindig elérhető. Szinte azonnal válaszol az üzenetekre, fontos számára a kapcsolattartás. 

Nagyon közkedvelt ez a típus, hiszen azt a benyomást kelti, hogy bármi is történik, rá mindig számíthatsz. Ezek az emberek gyakran extrovertáltak, aktív közösségi életet élnek és fontos számukra a másik véleménye.

Azonban az is megeshet, hogy túlságosan függnek a digitális világtól és inkább az online térben vannak jelen. 

2. A késlekedő válaszoló

A második típus az, aki nem érez kényszert arra, hogy azonnal válaszoljon egy üzenetre, gyakran órák, vagy akár napok is eltelnek két üzenetváltás között. 

Ezek az emberek inkább introvertáltak, kedvelik a személyes találkozókat és nem szeretik, ha túlságosan beszippantja őket az online tér. 

Passzivitásukat akár annak is hihetnéd, hogy nem érdekli őket az üzenetváltás, de valójában csak mások a prioritásai. 

3. A gyerekes

Mindenkinek van ismerőse, aki minden második szót valamilyen emojival vagy giffel helyettesít. Ismeri az összes rövidítést, szlenget és úgy általában véve olyan, mintha valamilyen kódnyelven kommunikálna. 

Az ilyen emberek általában barátságosak és közvetlenek és ezzel az üzenetváltási stílussal is azt próbálják elérni, hogy minél kényelmesebben érezd magad a társalgás során.

Kivéve, ha azt jelzik ezzel, hogy nem szeretnének mélyebb témákba belefolyni, ugyanis ez is előfordulhat.

4. A kisregényíró

Azok, akik hosszú, részletes üzeneteket írnak, általában mély érzésű emberek, akik szeretik pontosan kifejezni magukat. Számukra egyfajta önkifejezési forma az üzenetváltás, ahol érzelmeket is megosztanak. 

Ezek az emberek gyakran erősen kötődnek a kapcsolataikhoz és elvárják, hogy a másik fél is ugyanilyen részletesen válaszoljon nekik.

5. A harapófogós

Ha valaki mindig egy-két szavas válaszokat ad, azt egyértelmű bizonyítéka annak, hogy nem nagyon szeretne veled társalogni. Vagy egyáltalán senkivel, mivel nem kedveli túlzottan az online kommunikációt. 

Ez a típus gyakran racionális gondolkodású. lényegre törő. és nem szereti a felesleges köröket. 

Mit érdemes figyelembe venni az üzenetváltások során? 

Bár az online kommunikációs stílusunk sok mindent elárulhat rólunk, fontos, hogy ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket egy-két válasz gyorsasága vagy stílusa alapján. Mindenki más tempóban és stílusban kommunikál, ez nem biztos, hogy ellenünk irányul, sőt, van, amikor külső környezeti tényezők is szerepet játszanak abban, hogyan reagál ránk a másik. 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.