Santa Fé megyei hatóságok pénteken sajtótájékoztatón közölték, hogy Gene Hackman valószínűleg egy héten keresztül élt együtt elhunyt felesége, Betsy Arakawa holttestével, anélkül hogy tudatában lett volna annak. Az új-mexikói főorvos, Dr. Heather Jarrell szerint a 94 éves színész halálának oka szív- és érrendszeri betegség volt, amelyet a magas vérnyomás és az érelmeszesedés okozott. Emellett az orvosszakértő megjegyezte, hogy Hackman előrehaladott Alzheimer-kórban szenvedett mutatta, ami jelentős mértékben hozzájárulhatott állapotához.
A boncolási jelentés szerint Betsy Arakawa halálát hantavírus tüdőszindróma okozta, amelyet rágcsálók terjesztenek. A hatóságok megerősítették, hogy az ingatlanban rágcsálók jelenlétére utaló jeleket találtak, ami magyarázatot adhat a vírusfertőzésre. A vizsgálatok szerint Hackman szervezetében nem mutatták ki a vírust. A jelentés arra is kitért, hogy a legendás színész gyomra üres volt halálakor, ami arra utal, hogy a tragédiát megelőző időszakban nem evett. Az orvosok szerint ez összefügghetett egészségi állapotával és mentális zavarával. Hackman pacemakert viselt, és a hatóságok szerint utolsó ismert életjeleit február 17-én rögzítették, amely a halálának időpontja is lehetett. Bár Dr. Jarrell nem tudta egyértelműen megerősíteni, hogy Hackman szívrohamot kapott, elmondta, hogy szívritmuszavar okozhatta a halálát
A házban Hackman és Arakawa mellett három kutyájuk egyike, Zinna is elpusztult, míg két másik állat túlélte. Új-Mexikó állam közegészségügyi állatorvosa, Dr. Erin Phipps elmondta, hogy Zinna esetében a halál oka valószínűleg éhezés vagy kiszáradás lehetett, de a boncolási eredmények még nem állnak rendelkezésre. A rendőrségi jelentések szerint Betsy Arakawa február 9-én még állatorvosi kórházba vitte a kutyát.
A hatóságok közlése szerint a vizsgálat lezárult, és nem találtak idegenkezűségre utaló nyomokat a házban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.