Kiválthatóak lehetnek a gyakorlati órák, és akár egy családtag is besegíthet a leendő sofőr oktatásába. Íme az új KRESZ-tervezet!
Szerepet kaphatnak a jogosítvány megszerzésében a modern eszközök is. A jogosítványhoz szükséges hagyományos vezetési órák száma jelenleg 29, ebből a módosuló KRESZ szerint hatot ki lehetne váltani szimulátoros oktatással. A jelenleg kötelező 29 órából 6-ot lehetne kiváltani szimulátorral, aminek a célja az lenne, hogy segítse az élőben nehezebb közlekedési helyzetek gyakorlását.
A másik hatalmas változás a családtagok bevonása lehet: a jogosítvány megszerzéséhez ma átlagosan 46 gyakorlati óra után jutnak el a tanulók, ám a tervezet szerint a 29 kötelező gyakorlati óra után lehetőségük lenne arra, hogy a családtagjaik közül egy gyakorlott sofőrrel gyakoroljanak, így csökkenhet a képzési költség. Csak olyan hozzátartozó segíthet, aki minimum 10 éves vezetői engedéllyel rendelkezik és nem követett el közlekedési bűncselekményt. A tanuláshoz használt családi autót a gyakorlás idejére meg kellene jelölni, de arra nem lesz szükség, hogy oktatóautóként levizsgáztassák. Viszont a kezdő sofőr hibáiért a segítő családtag viselné a felelősséget.
Fentieken túl a gyerekek biztonsága érdekében a 3 év alatti gyerekkel utazók a tömegközlekedési eszközökön ülniük kell, az iskolák és óvodák környezetében pedig a 30 km/óra lesz a megengedett legnagyobb sebesség.
A rolleresek sem maradnak ki: a biciklisekkel együtt típusonként változik majd a maximális sebesség, és a korhatárok is módosulhatnak.
Az autósoknak jó vagy rossz hír - kinek, mi -, hogy az autópályákon az új KRESZ-tervezet szerint 140 km/óra lesz a megengedett maximális sebesség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.