Harvardi tudós döbbenetes felfedezése a Marsról: virágzó birodalom lehetett a vörös bolygón?

A marslakók létezése ugyanúgy foglalkoztatja a tudósokat, mint az összeesküvéselmélet-hívőket. Nemrégiben egy Harvardon dolgozó kutató fejtette ki, hogy egy egykori marsi civilizációval egy nukleáris háború végzett. Vajon helytáll a tudós elmélete?
A titokzatos Vörös bolygó számos tudós szerint valaha egy életre alkalmas égitest volt, melyen akár még élet is kialakulhatott. Létezik olyan elmélet, mely szerint régen tengerek borították, kőzetminták alapján pedig az sem elképzelhetetlen, hogy valaha tényleg éltek ott élő organizmusok.
CIA ügynökök addig is elmerészkedtek, hogy ősi piramisokat láttak a bolygón.
Legutóbb pedig Dr. John Brandenburg elméletét hozták fel újra, melyet még 2011-ben állított fel, miszerint a Mars bolygó ősi civilizációját egy termonukleáris robbanás söpörte el, mely az egykor virágzó bolygót egy lakhatatlan vörös pusztasággá változtatta. A vad elképzelést egy Jason Reza Jorjani nevű filozófia doktor és sci-fi író által került elő újra egy podcastban.
Dr. Brandenburg arra alapozta hipotézisét, hogy a marsi kőzet vizsgálata során magas koncentrációjú urán, illetve tórium található, a levegőnek pedig igen magas a Xenon 129 tartalma, a NASA pedig nagyarányú xenon 126 izotópokat talált a Mars Cydonia régiójában.
A Xenon 129 egy stabil, nem radioaktív gáz, mely a természetben is megtalálható, azonban magfúzió során is felszabadul.
Ennek a xenon-izotópnak az aránya az egész naprendszerbe állandó, kivéve a Marsot. Termonukleáris bombák robbantása után nagy mennyiségű Xenon 129 marad a levegőben, amit a tudós egy hajdani atomháború bizonyítékaként könyvelt el. Elmélete szerint az élet a Marson valaha nyüzsgő, virágzó életközösség volt, amit letaroltak a robbanások.
A filozófus odáig merészkedett, hogy az ókori Egyiptom fejlettségi szintjén lévő ősi civilizáció volt a Vörös bolygón, melyet többek között a híres földön kirajzolódó arccal, a bolygón látni vélt piramisszerű képződményekkel, valamint NASA képekkel igyekezett magyarázni. A NASA tudósai szerint azok csupán optikai csalódások, de a Xenon 129 jelenlétével kapcsolatban is szkeptikusak.
Valószínűbb, hogy az adott kémiai elemek a Mars felszínét ért becsapódások és a kőzetek töredezése következtében kerültek a légkörbe
Bármi legyen az igazság, még hosszas kutatások kellenek ahhoz, hogy bebizonyosodjon: valaha élet volt a Marson.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.