Sorsjeggyel is lehet jó ügyeket támogatni

Magyarországon már 1857. december 29-én tartottak olyan, országos sorsolást, amelynek bevételéből jótékony célt támogattak, ennek köszönhetően egy Erdélyben létesítendő tébolyda 321 863 forintot kapott. Pár évvel később a népiskolák alapítására szervezett 1869-es sorsjátékok 201 500 forint támogatást hoztak, míg a honvéd-segélyező alapot egy 1871-es játék 24 500 forinttal támogatta.
Nemcsak országos, hanem helyi szinten is számos falusi, városi, egyesületi közcél támogatására szervezetek sorsolást.
Gyűjtöttek pénzt a bányák védelmére, a népszínházért, árváknak, de még a mentőszolgálat és a kóbor állatok megsegítésére is.
A nyerési esélyt kínáló sorsjegyeket a tulajdonosok sokszor képként is bekeretezték, mert büszkék voltak a jó ügyeket támogató befektetésükre. Éppen ezért a sorsjegy grafikai tervezői ennek tudatában készítették el a sorsjegyeket.
Magyarországon 1960-as években jelentek meg a már klasszikusan sorsjegynek nevezhető termékek. Ezek gyűrűzárral ellátott borítékos sorsjegyek voltak, amelyek közül néhány szintén nemes célt szolgált, a befolyó összegekből rászorulókat, betegeket, vagy épp egy, az ország számára kiemelten fontos ügyet támogattak.
A legemlékezetesebb sorsjegy ebből az időből az 1967-ben kibocsátott Olimpia borítékos sorsjegy, amelynek bevétele a magyar csapat mexikói játékokon való részvételét támogatta.
A nemzeti lottótársaság kínálatában először 1992-ben jelentek meg az úgynevezett borítékos sorsjegyek, amelyek igen kedveltek voltak a játékosok körében. Majd 2000-ben jelent meg az Egri Vár sorsjegy, amelynek bevételéből a vár felújítását támogatták. Ez ismét akkora sikert aratott, hogy a vállalat a következő években több olyan sorsjegyet is forgalomba bocsátott, amelyek valamilyen jó ügy mellé álltak. Így a WWF vagy a Tappancs Állatvédő Alapítvány javára is folyt gyűjtést. De meg kell említeni a Bátor Tábort is, amely lehetővé tette a súlyos betegségben szenvedő gyermekek táboroztatását.
Az egyik talán legismertebb, szezonális sorsjegy a nemzeti lottótársaság kínálatában a Nagykarácsony sorsjegy.
A kaparós bevételének egy részéből a vállalat az elmúlt nyolc évben 33 úgynevezett inkluzív játszóteret épített az ország különböző pontjain. A sorsjegyek célja nemcsak a befogadó játszóterek építése, hanem a fogyatékossággal élők társadalmi beilleszkedésének segítése is.
Idén áprilisban ismét egy olyan sorsjegy jelent meg a piacon, amely nem csak magas nyerési esélyeket kínál, hanem bevételének egy részével a vállalat az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó programját támogatja,
amelynek keretében gyermekfejlesztő és terápiás központokat újítanak fel és építenek. A két vállalat együttműködése nem új keletű, a nemzeti lottótársaság az elmúlt 13 évben számos módon támogatta a Segélyszervezet munkáját, illetve 2024-ben egy hosszabb távú, stratégiai partnerségi megállapodást is kötöttek egymással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.