A festészet tehát olyan autonóm művészet, amelyben a mesterségbeli tudás az alkotó képzelet segítségével; intellektuális, szellemi tevékenységet kifejtve, a szemet ablakként a világra, annak megismerésére irányítva, az emberi lélek szenvedélyét, érzelmeit is kifejezve; egyénenként és korszakonként eltérő módon; az arányok, az elrendezés, a vonal, a fény, a színek és a formák ritmusa, hatása és jelentése, valamint az adott technika és a faktúra minősége révén; esztétikai értéket hoz létre valamilyen látható, érzéki, materiális formában egy adott síkon mint hordozófelületen. – olvashatóak Garami Gréta sorai a Magyar Festészet Napja hivatalos oldalán.
Kezdetben civil kezdeményezésként jött lére, azonban évről évre növekszik a rendezvénysorozat mind a programok, mind a kiállítók számát tekintve, így lehetőséget adva pályájukat kezdő festőművészeknek is a nagyközönség előtt való megmutatkozásra. Korábban csak a belváros kulturális csomópontjain szerveztek kiállításokat, eseményeket, mára már országosan is rengeteg programot tudnak az érdeklődők látogatni, kiegészülve irodalmi és táncos előadásokkal, performanszokkal egyaránt.
Érkezzen programajánlónk, hogy a Magyar Festészet Napja alkalmából mely programokra érdemes ellátogatni:
Október 14-én, a Magyar Festészet Napja alkalmából kiállítás nyílt a 20. századi magyar avantgárd művészek munkáiból a Stefánia Palotában. A gyűjteményben az avantgárd stílus mellett expresszionista, szürrealista és art deco alkotásokat is megtekinthetnek a látogatók. Néhány magyar művész, akiknek munkáit láthatják: Egry József, Korniss Dezső, Kondor Béla, Rippl-Rónai József vagy Moholy-Nagy László. A belépés díjmentes, a kiállítás pedig november 6-ig látogatható.
Október 16-án Újházi Péter kiállítása nyílt meg a Műcsarnokban Életszőnyeg címmel, 81. születésnapja alkalmából. Festményei, kerámiaalkotásai és dobozai metaforikus önábrázolásáról, emberi eseményekről és különleges tájábrázolásáról szólnak. A látogatók december 5-ig tekinthetik meg munkáit.
Az Esernyős Galéria a Lámpás'92 Közhasznú Alapítvánnyal összefogva lehetőséget biztosít arra, hogy hazánkban és a Kárpát-medencében élő sérült felnőttek, tehetségüket megmutatva kiállíthassanak, ezzel megmutatva azt a látásmódot, amellyel ők vizsgálják a körülöttük lévő világot. A kiállításon látható munkák kivétel nélkül érzékenyek, őszinték, rendhagyók, s egyben vallomások arról, hogy milyen kérdések foglalkoztatják e fogyatékkal élő alkotókat. A kiállítás november 19-ig látogatható.
Érkezzen egy vidéki programajánló: Nemes Csaba – Alakváltás című kiállítása, melyet október 14-e óta tekinthetnek meg Pécsen, a Zsolnay Negyed m21 Galériában. Az alkotó a kiállítást két fő gondolatkörre építette fel: az egyik az identitáskeresés motívuma, melyet Nemes számára az új világ adta szabadság jelentett, a másik az alakváltás témája, ugyanis Nemes Csaba a művészetében többfajta módon bontogatta szárnyait: azonban a kapcsolat alkotásai között mindenkor fellelhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.