A bronzosítóktól egészségesebbnek, frissebbnek tűnik az arc, a természetes ragyogás és a napimádat miatt nagyon népszerűek. Használatukkal kapcsolatban a szabályok ugyanazok, mint a pirosítókkal. Arra azonban figyelj, hogy a bronzosítót ne használd önbarnítóként, mert más szerepe van. Többféle textúrában megtalálod őket, és az sem mindegy, hogy melyiket mikor használod: télen világosabbat, míg nyáron a sötétebb árnyalatot javaslom. A bronzosítók kaphatóak barnító gyöngyök, ásványi, folyékony, por, krém, matt, fényes, csillogó, selyemfényű formában.
Bőrtípusnak megfelelően válassz textúrát: zsírosabb bőrre por állagú, lehetőleg matt vagy selyemfényű textúrát válassz.
Száraz bőrre lehet krémes, ásványi, csillogó termékeket választani, de ne ess túlzásba a csillogással. Ezen felül fontos a színmélység kiválasztása is. Az az ideális szín, ami egy-két árnyalattal sötétebb, mint a jelenlegi bőrszíned, ha a természetesség a szempont.
A bronzosítók között vannak kétszínűek, amik egy szép napbarnított színből és/vagy rózsaszínes, vagy narancsos párosításban kaphatók. Könnyű a választás, hisz a világos, hideg bőrszínhez a rózsaszínes kombináció mutat jól, ha pedig sötétebb, meleg bőrszíned van, akkor a narancsos változat az ideális számodra.
A legtermészetesebb hatást a méltán legnépszerűbb barnító gyöngyökkel érheted el: hibázni nem lehet velük, mellesleg ínycsiklandozóan néznek ki. Nappal használj matt vagy selyemfényű bronzosítókat, este vagy alkalmi sminkek készítéséhez pedig a csillogóbb változatokat, de csak az arc egyes pontjait érdemes kiemelni, mint például az arccsont felső ívét, a szemöldökcsontot és a szemzugot.
A napcsókolta hatást pillanatok alatt elkészítheted, ha matt textúrával az arccsontodra, az álladra, a homlokodra, a halántékodra, a szemhéjadra, valamint, ha az orrodra is teszel egy keveset kontúrmentesen. De keskenyítheted is orcádat vele, ha az arccsont alá kerül az árnyék.
Erre figyelj!
Minden esetben használj a bronzosítókhoz ecsetet, mert általa érheted el a legtermészetesebb, legprecízebb hatást! Ha krémes bronzosítót választasz, azt az alapozás után tedd fel, alaposan dolgozd össze kontúrmentesen, ügyelj rá, hogy a hajtőnél is szép átmenettel tedd fel, majd transzparens porpúderrel fixáld a végén.Ha az arc kontúrozása, árnyékolása a cél, abban az esetben a highlighter a jó választás. A két színből álló árnyékoló, ami egy sötétebb és egy világosabb szín párosítása, különböző bőrszínhez igazított, matt tónusokból áll. A homogén arc kialakításához ez a legtermészetesebb megoldás. A highlightert az arcon belül a legmagasabb pontokra kell tenni, mint az arccsont, az áll közepe, az orr, a homlok közepe, a mozgó szemhéj és a szemöldökcsont. A sötétebb árnyékolóval az arccsont alatti területet, a halántékot, a hajtő vonalát valamint a mélyítővonalat hangsúlyozzuk.
Erre figyelj!
A szem alatt kerüld a csillámos textúrákat, mert kiemelik a finom hajlatokat, redőket. Sokkal előnyösebb, ha fényvisszaverő textúrát választasz a szem frissebb kinézetéhez.
A krémes highlightert mindenképp a bőrszínedhez válaszd: világos bőrhöz a bézs és a rózsaszínes árnyalatok passzolnak, a sötét bőrszínhez pedig a sárgás, arany tónusok illenek jobban. A fényes highlihterek jól mutatnak bizonyos stratégiai pontokon finoman használva, mit például a szem belső sarka, a szemöldökcsont, a szemhéj és az arccsont felső része. Ragyogj természetesen! :)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.