Ne gondoljuk, hogy az arcmasszázs csak felesleges kényeztetés, valójában sokkal több annál. Természetesen segít abban, hogy ellazuljunk, és megfeledkezzünk kicsit a mindennapi stresszről, ugyanakkor felpezsdíti a vérkeringést, amitől élettel telibb, fiatalosabb lesz az arcbőr. Ehhez különböző eszközök is segítségünkre lehetnek a hatás fokozása érdekében.
A Gua Sha kő általában rózsakvarcból készül, az arc és a nyak gyengéd masszírozására használják. Formálja az arc körvonalait, csökkenti a puffadást és fokozza a vérkeringést.
A másik nagyon közkedvelt masszázseszköz a jáde roller. A görgővel végzett rendszeres masszázs segíthet a nyirokkeringés befolyásolásában, a vérkeringés fokozásában és a puffadtság csökkentésében. Használhatjuk arcon és nyakon egyaránt. Érdemes különböző arcolajokkal, szérumokkal együtt használni, mert így egyrészt könnyebben siklik a bőrön, másrészt mélyebbre juttatjuk így be a hatóanyagokat.
A gyöngyport a nők ősidők óta előszeretettel használják bőrük ragyogásának fokozására. Ez az őrölt por olyan aminosavakat és ásványi anyagokat tartalmaz, amelyek elősegítik a kollagéntermelést. Nagyon fontos, hogy figyeljünk a kollagéntermelésre, mert 25 éves kortól a szervezetben fokozatosan csökken az előállítása. Energizál és gyulladáscsökkentő hatása is van.
Ezt a szépségápolási összetevőt az ázsiai nők az ókor óta használják. A rizsöblítésből megmaradó tejes állag tonikként és tisztítóként is használható a szépségápolásban, a hatása pedig szemmel látható.
Többek közt világosítja a bőrtónust, összehúzza a pórusokat és a fejbőrre gyakorolt áldásos hatása sem új keletű. Fényessé, egészségessé teszi a hajat és serkentő hatása is van.
Az egyszerűen elkészíthető szépítőszer receptje pedig nem más, mint 1 bögre rizst mossunk át, és áztassuk be négyszeres mennyiségű vízben. Szobahőmérsékleten lefedve hagyjuk állni 1-2 napig. Ezután szűrjük le, öntsük egy jól záródó flakonba. Az így elkészült rizsvíz 3-4 napig tartható a hűtőben. A hatékonyságát leginkább a benne lévő E-vitaminnak, ásványi anyagoknak és antioxidánsoknak köszönheti.
A koreai Jeju szigetéről származó Camellia japonica magjából kinyert, hidegen sajtolt olaj, vagyis a japán kamélia olaj a kínai nők körében hatalmas kedvenc. Ugyanis gazdag telítetlen zsírsavakban és antioxidánsokban, így véd a korai bőröregedés ellen. Intenzíven hidratál, tele van A-, B-, C-, E-vitaminokkal, és nagyon könnyed állagú.
Ha mindig kisimult és hidratált bőrre vágyunk, szánjunk elég időt a táplálására. Illesszük be rendszeresen rutinunkba a fátyolmaszkos rituálét és élvezzük 15 percig a hatását. Ez idő alatt vitaminokkal, ásványi anyagokkal kényeztethetjük bőrünket és relaxálhatunk, így stresszoldónak is kiváló. Érdemes kipróbálni a buborékos változatot is, melytől extrán puha és ragyogó lesz a bőr.
Egy recept, amit bármikor könnyedén elkészíthetünk otthonunkban. Nincs másra szükségünk csak tejre, mézre és egy jégkockatartóra, ez egy igazi bőrápoló bomba lesz. A tej vitaminokban, ásványi sókban és antioxidánsokban gazdag összetevő, amelyek tápláló és hámlasztó hatást fejtenek ki a bőrön. A méz pedig egy természetes hidratáló, gyulladáscsökkentő. Ezzel a technikával ragyogóvá, élettel telivé tehetjük a bőrt és a miteszerekkel is leszámolhatunk. Reggeli szépségrutinba ajánlott inkább a beépítése, hisz a jégkockás masszázzsal könnyedén felébreszthetjük bőrünket - írja a Fanny.
Te tisztában vagy vele, milyen bőrtípussal rendelkezel? Ha bizonytalan vagy és semmiképpen sem akarsz mellélőni, és ezáltal fokozni a bőrproblémákat, akkor ismerd meg részletesebben az egyes bőrtípusok jellemzőit, és találd meg a sajátodat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.