A farmernadrágot eredetileg bányászok hordták. A „blue jeans-nek” nevezett nadrágstílust (szövetet) Jacob W. Davis találta fel még 1871-ben a Levi Strauss & Co.-val együttműködve, és Jacob W. Davis és Levi Strauss szabadalmaztatott 1873. május 20-án. A farmernadrág eredete a 19. századra nyúlik vissza, amikor a '70-es évektől az Egyesült Államok nyugati partján munkaruhaként kezdték hordani, de a 20. század második felében – az 1960–70-es évektől – már divatcikk lett és más ruhadarabokat (szoknyákat, női ruhákat, zakó- vagy dzsekiszerű kabátokat), sőt cipőfelsőrészt és táskát is készítettek ebből az anyagból. Ma a hétköznapi viselet és az utcai divat szerves részét képezi.
Te tudod, hogy milyen gyakran kell farmert mosni?
Bizonyára számodra sem újdonság, hogy minél sűrűbben mosod a ruhaneműket, annál gyorsabban öregszenek, tönkremennek, és ez bizony kedvenc farmernadrágodra is igaz. Ha túl gyakran, és nem megfelelő módon mosod, a szövet veszít a színéből, felülete megkopik, minősége romlik, anyaga nyúlik. A farmernadrág az egyik legellenállóbb és legstrapabíróbb ruhadarab, ezért nem kell minden viselés után indokolatlanul kimosni.
A legtöbben mégis elkövetünk pár olyan hibát a farmer mosása során, amivel lerövidítjük a nadrág élettartamát, és így kedvenc farmerunk idő előtt a kukában végzi.
Az American Cleaning Institute szakértőinek tanácsa szerint a farmernadrágot három viselést követően kell csupán a mosógépbe dobnod. Ezzel kiküszöbölhető, hogy a nadrág felületéről kórokozók kerüljenek a bőrre, a kezedre - és azon keresztül akár a szádba is. De ne feledd, nemcsak a gyakoriság, de a mód is kulcsfontosságú.
Mutatjuk hogyan mosd helyesen?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.