Szobanövény karácsonyra? Egy szép virág maga a cserépbe zárt szeretet, amely hosszú heteken, akár hónapokon át díszíti, boldogítja a megajándékozott otthonát. A szobanövények jelenléte ráadásul nem csak szebbé varázsolja a környezetünket, hanem még az egészségünkre is jótékony hatással vannak. Szépségük mellett azonban érdemes odafigyelni a növények hasznos tulajdonságaira is: a cserepes növények bizonyítottan felfrissítik otthonunk levegőjét, javítják a közérzetünket és segítenek leküzdeni a fáradtságot. Lássuk is az 5 leghosszabb életű szobanövényt, amely a téli hidegben is virágzik.
A bájos korallvirág – vagy latin nevén Kalanchoe blossfeldiana – apró, élénk színű virágaival hosszú időn át ellensúlyozhatja a téli szürkeséget, csak tudni kell bánni vele! Akár az adventi koszorút is pótolhatja ez a Madagaszkárról származó szépség. Ha a hideg, téli hónapokban szeretnél színt varázsolni az otthonodba, vagy felvidítanád a szeretteidet, barátaidat, akkor ezt a virágot mindenképpen szerezd be. Strapabíró, de fontos, hogy mindig nedves legyen a földje, de ne álljon pangó vízben.
Az egyik legkedveltebb télen nyíló szobanövény a ciklámen. A virág a kankalinfélék családjába tartozó évelő gumós növény. Az egyetlen Magyarországon őshonos faj az erdei ciklámen, amely leginkább az Alpokalján található meg. Nemcsak virágai, hanem márványozott levelei is díszítenek. Novembertől áprilisig virágzik, így megfelelő gondozással hónapokig gyönyörködhetsz benne. Színpompás virágaival és tarka levelei miatt is a lakás dísze lehet. A párás környezetet szereti, északi ablakba, hűvös helyre, legfeljebb 20 C fokos helyiségbe érdemes tenni.
Nem véletlenül lett az egyik legkedveltebb dísznövényünk a begónia. Gyönyörű virágai mellett levelei is nagyon szépen díszítik a kerteket és az otthonokat. Szobanövényként hazánkban az úgynevezett Elatior-hibrid néven ismert faj a leggyakoribb, de a begónia rengeteg változatban ismert. A virág nem napos, de világos, egész évben meleg, télen is legalább 16 fokos környezetet igényel. Öntözése során szoba-hőmérsékletű lágy vizet használjunk. A földlabda kiszáradását és a pangó vizet is kerülni kell.
A kankalin, más néven primula a téli időszak nagy visszatérője. Számos fajtája őshonos Magyarországon. Például a sugárkankalin, szártalan kankalin, lisztes kankalin, cifra kankalin, tavaszi kankalin, hosszú virágú kankalin, apró kankalin. Januártól márciusig minden virágboltban megtalálható. Piros, sárga, rózsaszín, kék és lila színekben is pompázik. Otthonodban hűvös, de fagymentes helyet válassz neki. Nagyon vízigényes, ezért rendszeres öntözést igényel. Illatos virágai télen, kora tavasszal nyílnak.
A mikulásvirág csodálatos színeivel az adventi időszak és az ünnepek méltó dísze lehet. Azonban a gondozása nem egyszerű feladat: elég egy apró hiba, és máris ledobja a színes leveleit, és gyorsan haldokolni kezd a növény. Ez a Dél-Amerikából származó virág ugyanis roppant kényes, sokszor néhány hét alatt teljesen elpusztul, és ehhez elég mindössze egyetlen apró baki. A végleges helye se legyen túl meleg, ez a növény 15 és 22 Celsius fok között érzi jól magát. Az öntözésre rendkívül kényes: az is baj, ha túl sok, és az is, ha túl kevés vizet kap. A legjobb, ha hetente egyszer vízzel teli edénybe állítod a cserepét, megvárod, hogy a föld megszívja magát, majd visszateszed a helyére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.