Mi a testfényezés vagy testradírozás? És miért okosabb ezt a technikát használni? Amikor a hétköznapi tusfürdők és testtisztítók nem elég hatékonyak ahhoz, hogy eltávolítsák a bőrfelületen felhalmozódott, száraz és elhalt hámsejteket, különösen a hideg időszakokban, itt az ideje egy kis testradírozásnak, de nem úgy, ahogy eddig gondoltad. Egy jó testradír nemcsak radíroz, de serkenti a vérkeringést, és segít megőrizni a bőr hidratáltságát is, ráadásul a heti téli bőrápolás részévé teheted.
A testradír általában fizikai szemcséket, mint a só vagy cukor, és hidratáló olajokat tartalmaz. Néhány típusban vegyi radírozó összetevők, mint az alfa-hidroxi-savak (AHA), a béta-hidroxi-savak (BHA) vagy gyümölcsenzimek is megtalálhatók.
A testradír szemcséi finomabbak, és olajos alapjának köszönhetően ápolóbb hatásúak, mint a durvább szemcsés, habzó tisztító alapú bőrradírok. Az eredmény pedig egy friss, ragyogó bőr. Tulajdonképpen egy testradírral nem bántod a bőröd, hanem fényesre tisztítod, ezért is szokták testfényezésnek nevezni.
A testradír segít javítani a bőr textúráját az elhalt hámsejtek eltávolításával, amelyek szárítják és szürkévé teszik a bőrt.
A fizikai szemcsék segítenek eltávolítani a pórusokat eltömítő szennyeződéseket, olajat és egyéb lerakódásokat.
Ha olyan termékeket viszel fel a bőrre, mint a testápoló vagy önbarnító, miközben a bőröd nem radírozott, akkor ezek a termékek nem jutnak el az élő bőrrétegekig. A radírozott bőr jobban képes felszívni az összetevőket, ezáltal például az önbarnítás is tartósabb lesz.
A testradírozás segít eltávolítani a bőrfelületen felgyülemlő elhalt hámsejteket, ezáltal a benőtt szőrszálak könnyebben kijuthatnak, és egyenletesebb borotválkozási eredményt érhetünk el.
A masszírozás serkenti a vérkeringést, friss oxigént és tápanyagokat szállít a bőrhöz, miközben az olajok gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságaikkal segítenek.
A leggyakoribb fizikai összetevők között megtalálható a cukor, a só, valamint olyan olajok, mint a kókusz-, jojoba-, mandula-, olíva- és argánolaj. A só tele van ásványi anyagokkal, például magnéziummal, káliummal és kalciummal, amelyek hidratálják és táplálják a bőrt. Az olajok pedig antibakteriális, gombaellenes és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal bírnak.
A vegyi radírozó összetevők közül érdemes keresni a glikolsavat, tejsavat és szalicilsavat, valamint gyümölcsenzimeket, mint a tök-, papaya-, ananász- és gránátalmaenzimek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.