A bőrápolás mindig is két célt akart elérni: a tükörsima és a rendkívül feszes bőrt. Azonban a 2025-ös bőrápolási trendek inkább arra koncentrálnak, hogy mire van valójában szüksége a bőrödnek. A tudományra támaszkodnak, még inkább az „unalmasnak” tűnő összetevőkre, miközben zseniális módon tüntetik el a fakóságot, az érzékenységet és a szárazságot. A legtöbb trendet egy közös szál is összeköti: a hosszú élettartam, azaz a longevity. Ez a koncepció, amely a wellness szférából átszivárgott a szépségápolásba, azon az elképzelésen alapul, hogy hogyan élhetünk jobban és hogyan nézhetünk ki fiatalabbnak hosszabb ideig. Eláruljuk, hogy hogyan építheted be ezeket a trendeket a bőrápolási rutinodba.
Miközben a bőrápolásban a cél a hosszú távú egészségmegőrzés és öregedésgátlás lett, a termékeket is inkább úgy alakítják ki, hogy a bőr adott állapotán segítsenek, mintsem javítsák azt, amit már nem lehet. A trendek is ezt helyezik fókuszba.
A tavalyi évet erősen meghatározta a „longevity”, azaz hosszú élettartam fogalma. Ez a trend az olyan összetevőkkel és technológiákkal foglalkozik, mint például a LED maszkok, amelyek lassítják az öregedést, és serkentik a sejteket a kollagéntermelésre.
Összetevőket tekintve újabb hosszú távú javulást nyújtó alapanyagok kerülnek előtérbe. Ilyen például a jól ismert glicerin, de az ectoin és a béta-glükánok, azaz a hialuronsav kevésbé csillogó, de ugyanolyan hidratáló unokatestvérei.
A longevity-t illetően nagyon sok kutatást végez a szépségipar, hogy előre meghatározzák, hogy az egyes összetevők hogyan hatnak a bőrödre, hogyan érdemes kezelned a pigmentációt vagy éppen a kitágult pórusokat, és ezek hogyan változnak majd az évek során. A cél nem feltétlenül a megelőzés, inkább az ilyen jellegű bőrproblémák kialakulásának csökkentése, vagy ha valaki hajlamos rá, akkor kezelése.
2024-ben az arcápolás összetevő a testápolási termékekbe is átkerültek, hiszen a bőrápolás nemcsak az arcunkról szól. Ez 2025-ben folytatódik, és a hosszú élettartamú, természetes összetevők már nemcsak az arcápolási termékekben lesznek benne. Emellett a rétegezés a testápolás új iránya. Ez azt jelenti, hogy a tisztított bőrre szérumot és hidratálót viszünk fel, hasonlóan az arcápoláshoz. Számos termék készül majd el úgy, hogy többlépéses testápolási rutint kínál, számos összetevő bevonásával, amelyek külön-külön jobban kifejtik hatásukat, mint egy termékbe keverve.
A biológia és a kémia kombinálásából jött létre a „biotech”, ami a laboratóriumban előállított, a természetben megtalálható összetevőkkel azonos anyagokat jelent, és ami mögött egy komoly trend található. A technológiai újításoknak köszönhetően 2025 komoly fejlesztéseket eredményez majd a szépségiparban. A fenntarthatóság már nem opcionális, hanem alapelvárás lesz, ugyanis a biotech igazi ereje abban rejlik, hogy az összetevőket úgy módosítsák, hogy hatékonyabbak legyenek a bőr számára.
Ez azt jelenti, hogy bizonyos összetevők szinte növelhető vagy csökkenthető, így a szintetikus összetevők magas teljesítményét élvezheted a bőrödön anélkül, hogy károsítanád. Ilyen például a szérumodban lévő hialuronsav, amelyet az 1980-as évek óta laboratóriumban állítanak elő, de a B3 és E-vitaminok is, amelyeket nem avokádó- és mandulaolajból vonnak ki, hanem előállítják. 2025-ben még több ilyen újítás várható.
A globális cseresznyepiac értékét 2029-re 81,6 milliárd dollárra becsülik, de 2024-ben a cseresznye kóla hajszín és a cseresznyeillatú parfümök kerültek a középpontba. Idén a figyelem a bőrápolásra terelődött, ugyanis a cseresznyében rengeteg hasznos összetevő van. A cseresznyében található erőteljes antioxidánsoknak, különösen az antociánoknak és a C-vitaminnak köszönhetően ragyogóbb és energizáltabb arcbőrre számíthatunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.