Az RWE január 11-én kezdte meg a település lebontását rendőri biztosítással. Eljárásának jogosságát több bírósági döntés is megerősíti, de a szénalapú energiatermelést elutasító aktivisták ragaszkodtak a bányabővítési tervek elvetéséhez. A több száz aktivista eltorlaszolta az utakat, és felépítettek egyebek között több olyan háromlábú állványt is 4-5 méter hosszú gerendákból, amelyekre odakötözték egymást. Sokan fák ágai közé épített apró kunyhókban várták a kiürítést. Az aktivisták eltávolítására csaknem ezer rohamrendőrt mozgósítottak. Fokozatosan, szinte négyzetméterről négyzetméterre ürítették ki a területet. A "falufoglalók" sok esetben támadták meg őket kövekkel, tűzijátékokkal, gyújtópalackokkal.
Szombaton rendőrségi becslés szerint 15 ezer, a szervezők adatai szerint 35 ezer ember részvételével tüntetést tartottak a bányabővítés ellen. A demonstráción történt összecsapásokban hatósági adatok szerint 70 rendőr, a szervezők tájékoztatása szerint legkevesebb 90 tüntető sérült meg. Hétfőre már csak két aktivista maradt a faluban, ők az egyik épület alá, egy alagútba húzódtak be. Délután önként elhagyták a települést, így hivatalosan véget ért Lützerath kiürítése.
Az Index azt írja, hogy több német települést is lebontottak már ehhez hasonló célok miatt, 1951 óta szám szerint 51-et. Műemlékek, temetők tűntek el. Az RWE 2045-ig további 9 település ledózerolását tervezi. 2024-ben Kerpen-Manheimot tervezik lerombolni, itt születtet Michael Schumacher. A családi házuk mellett még ott van a két Schumacher fiú gokartpályája, és a községházán fogadott egymásnak örök hűséget Michael és Corinna. Az autóversenyző édesanyja, Elisabeth Schumacher is itt lett eltemetve. A halottak maradványait nem tervezik exhumálni, ezt a többi településen sem tették meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.