Noha a világ úgy ismeri, mint az egyik leghíresebb ausztrál színésznőt, és az ausztráliai Melbourne-ben is született 1969. május 14-én, de a szülei közül csak az édesanyja volt ausztrál. Cate Blanchett édesapja az amerikai hadsereg haditengerészeténél szolgált, és a hajója lerobbanása miatt kötött ki Melbourne-ben, ahol aztán megismerte a gyermekei anyját. Amikor a színésznő 2015-ben a családjával együtt Amerikába költözött, azt nem csak a filmszerepek miatt tette, hanem az apai ág családi gyökereihez is közelebb akart kerülni.
Mindössze tíz éves volt, amikor váratlanul elvesztette az édesapját, aki szívrohamban hunyt el. A családi tragédia után hozzájuk költözött a nagymamája, és onnantól kezdve Blanchett édesanyjával közösen ők ketten nevelték fel a család három gyerekét.
A kamaszkora a szélsőséges ellentmondások jegyében telt. Saját bevallása szerint hol teljesen extrovertáltan, hol visszahúzódóan viselkedett, és semmiképp nem akart sehova beilleszkedni. Átesett a punk és a goth öltözködés fázisain is, egy időben pedig következetesen csak férfi ruhadarabokat hordott. A lázadást akkor járatta a csúcsra, amikor a haját is leborotválta 15 évesen.
Egyetemista-színiakadémista korában Egyiptomban nyaralt éppen, amikor a hotelben megkérdezték tőle, hogy nem akar-e esetleg egy kis pénzt is keresni a vakáció közben. Blanchett rábólintott, így pedig statisztaként élete első filmje lett a Kaboria című egyiptomi bokszolós mozi.
Még a kilencvenes évek közepén ismerkedett meg a drámaíró és forgatókönyvíró Andrew Uptonnal, akivel eleinte kimondottan ellenszenvesnek találták egymást. Majd egy éjszakai pókerparti után együtt indultak haza az ismerőseiktől, és a folytatás olyan jól sikerült, hogy 1997 óta házasságban is élnek. Három közös fiuk született, és egy kislányt is örökbe fogadtak.
Állítása szerint csak azért vállalta el a tündekirálynő Galadriel szerepét A Gyűrűk Ura-filmekben, mert minden vágya volt egyszer hegyes füllel szerepelni valamiben. Hogy ezt nem csak poénból nyilatkozta, arra a legjobb bizonyíték a szuvenír, amit hazavitt a forgatásról: a kellékül szolgáló tündefülét tartotta meg, sőt öntötte után bronzba, és állította ki otthon.
A két Oscar-díjával ő minden idők legsikeresebb ausztrál színésznője. A Blue Jasmin és az Aviátor című filmekben nyújtott alakításáért nyerte el őket, és az utóbbi esetben ő lett az egyetlen, aki egy Oscar-díjast játszva nyert Oscar-díjat, a filmben ugyanis a színészlegenda Katherine Hepburnt alakította. De ő az egyetlen olyan színésznő is, akit egy karakter eljátszásáért kétszer is Oscar-díjra jelöltek: I. Erzsébet angol királynőt az Elizabeth és az Elizabeth: Az aranykor esetében is emlékezetesen formálta meg.
Az I’m not there – Bob Dylan életei című különleges moziban több színész is belebújt a világhírű zenész életébe, így megjelenítve a sztár életének különböző korszakait és aspektusait. Közülük az egyik Cate Blanchett volt, aki más esetben is kipróbálta magát formabontó színészi feladatokban: a Manifesztum című filmalkotásban például 13 különböző szerepet játszott el.
2013 óta ő a Giorgio Armani női parfümök márkanagykövete, ezért pedig több mint 10 millió dollárnyi éves gázsit kap. De 2018 óta már nem csak a parfümök terén kötelezte el magát az Armani mellett, hanem ő lett a divatház első szépségnagykövete is a bőrápolás és a smink területeken.
A legutóbbi Oscar-jelölt alakítása után kicsit szünetet tartott: a 2022-es Tár óta csak egyetlen kisebb ausztrál filmben szerepelt (The New Boy), azon kívül csak szinkronszerepeket vállalt. De 2024-ben már biztosan érkezik a szereplésével a Borderlands című akcióvígjáték és a Disclaimer drámasorozat, a következő években pedig jobbnál jobb rendezők (Jim Jarmusch, Luca Guadagnino, Steven Soderbergh, Pedro Almodóvar) új filmjeiben láthatjuk majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.