Bridgerton fan vagy és nem tudod kivárni a következő évadot? Akkor figyelj ide! – Itt a spanyol változat!

Öt évvel ezelőtt a Bridgerton sokak kedvencévé vált, azonban a következő évadnak még csak ki sem tűzték a megjelenés dátumát. Akik nem tudnak tovább várni, figyelmükbe ajánljuk az Ifjú hölgyek kézikönyve c. sorozatot, mely képes betölteni a várakozás közepette kialakult űrt. Vajon méltó kihívóra lelt a legendás sorozat?
A spanyol Netflix sorozat egy hivatásos gardedám, Elena Bianda elbeszélésein keresztül meséli el három lány történetét, akik édesanyjuk tragikus elvesztése után igyekeznek férjet fogni maguknak. Ifjonti lázadásuk, a tinédzserkorra jellemző gyászfeldolgozás feladja a leckét a gardedámnak, ám őt sem olyan fából faragták, hogy három bakfis megfutamítsa.
Az események annak rendje és módja szerint azonnal kicsúsznak főhősnőnk kezéből, hajmeresztő események láncolatát útjára indítva.
Mindeközben titkok, rejtélyek, valamint a felsőbb körök társadalmi intrikái színesítik a felhozatalt, habkönnyű humorral fűszerezve, ahogy azt a Bridgerton családtól már megszokhattuk.
Sokan csak a spanyol Bridgertonként hivatkoznak az 1880-as évek Madridjában játszódó sorozatra, mely több szempontból is lekörözi a nagy elődöt. Az Ifjú hölgyek kézikönyve nem rúgja ránk az ajtót, hanem a hátsó ajtón keresztül surran be az otthonunkba, hogy ki se lehessen robbantani a nappaliból.
A Netflix sorozat szíve-lelke Bianda kisasszony, a gardedám, aki emlékezetes egysorosokkal kommentálja az eseményeket, áttörve a negyedik falat.
Lágyabb színekkel, korhű(bb) díszletekkel és jelmezekkel operál a spanyol sorozat, kevésbé harsány, hivalkodó, így nem üli meg az ember gyomrát. Könnyed, üdítő hangulat jellemzi a művet, mely éppoly remekül rezonál az x generáció, mint a z generáció igényeivel.
Pozitívum, hogy hitelesen ábrázolja a gyász korai szakaszában vergődő tinilányokat, akiknek egyszerre kell egy veszteséget feldolgozniuk és megfelelni a társadalmi nyomásnak. A pikáns jelenetek, humor, valamint a mediterrán éghajlatra helyezett miliő csak emeli hangulatot.
A sorozat kulturális sajátosságainak megértéséhez nem árt tudni, hogy a mélyen hívő katolikus spanyol nyelvterületen elterjedt volt a duenna intézménye, akik a gardedámoknak feleltek meg. Később a kifejezés a társalkodónőt is lefedte, így a spanyol Bridgerton főszereplője is a tág kontextusban értelmezendő.
Az Ifjú hölgyek kézikönyve főleg abban kiemelkedő, hogy remekül keveri az izgalmas romantikus sorozatok elemeit a spanyol kultúra sajátosságaival.
Főszereplője intelligens, szókimondó, belevaló nő, minden egyes megszólalása aranyat ér. Igazi komfortsorozat ez, mely üdítő kikapcsolódást nyújt egy fárasztó munkanap után. Bridgerton rajongóknak pedig olyan érzés lehet a spanyol Netflix sorozat megtekintése, mintha hazaérkeztek volna. A felemelő hangulathoz pedig a szappanoperákat idéző zene csak tovább fokozza, mely nosztalgikus hangulatba röpít minket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.