Ezért ültették Vilmos herceget hátra a pápa temetésén — más államfők az első sorból nézhették a gyászszertartást

Értetlenül álltak a királyi család rajongói Ferenc pápa szombati vatikáni temetésének ülésrendje előtt, amikor meglátták, hogy Vilmos herceg és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök nem ott ül, ahol más előkelőségek és államfők. Míg a világ vezetői, valamint az európai királyi családtagok, például Mária dán királynő az első sorból figyelték, ahogy a Szent Péter-bazilikában az oltár elé helyezik a néhai pápa koporsóját, addig Vilmos a főcsoporttól több sorral hátrébb ülve vehetett csak részt a temetésen. Rajta kívül az uralkodóházakból csaupán a jordániai királyi család került hátrébb az ültetéskor, de még ők is egy sorral előtte foglaltak helyet.
A bonyolult ülésrendnek semmi köze nem volt ahhoz, ki mennyire fontos ember a világ színpadán. Valójában Vincent Nichols bíboros, az angliai és walesi katolikusok vezetője a világ vezetőinek „nagy egóját” megnyugtató „mestertervnek” nevezte azt .
Az ülésrendet ábécésorrendben, de franciául készítették. Ennek oka, hogy ezt a nyelvet tekintik a diplomácia nyelvének, ugyanakkor felkavarja azt a sorrendet, amelyet egy angolul beszélő elvárna.
A szabadtéri szertartáson a gyászolókhoz csatlakozott 55 államfő, 14 kormányfő és 12 uralkodó uralkodó közül a néhai pápa szülőhazája, Argentína állt az első helyen, majd Olaszország következett, mivel a pápa Róma püspöke és a nemzet katolikus püspökeinek vezetője. Az ültetési rendet ezután az uralkodó, az államfők és a kormányfők ábécésorrendjében készítették el. Vilmos herceg azért került a sor végéhez közelebb, mert az Egyesült Királyságot "Royaume-Uni"-nak fordítják franciául.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.