Szárítógép teszt: ezek a legjobb modellek 2024-ben - Teszt Plussz Magazin

tesztplussz.hu
PR cikk szárítógép háztartási gép teszt
Szárítógép vásárlása előtt állunk, de nem tudjuk, hogy melyik termék kerüljön a lakásba? Mivel a legtöbb háztartás hosszútávra gondolkozik egy ilyen berendezési tárggyal, a megfelelő termék kiválasztására különösen nagy figyelmet kell fordítani.

Ez nagy problémát okoz annak fényében, hogy a szárítógépek hatalmas fejlődésen mentek keresztül az elmúlt néhány évben, így a többéves modellek már nem biztos, hogy 2024-ben is megállják a helyüket szárítási- és energiahatékonysági szempontból.

Hogy konkrétan mire figyeljünk oda a megfelelő szárítógép kiválasztásakor? A Teszt Plussz Magazin kutatói erre a kérdésre keresték a válaszokat, miközben a magyar és a nemzetközi piac áttanulmányozásával összegyűjtötték a legjobb szárítógépeket.

Az általuk összeállított terméklista alapján elég határozott képet kaptunk arról, hogy milyen elvárásaink is lehetnek 2024-ben egy szárítógép kapcsán, így kutatásuk szerint állítottuk össze az alábbi vásárlási tanácsadót. Lássuk tehát, hogy milyen szempontok alapján döntsünk:

Ma már egy szárítógépnek rendelkeznie kell ruhakímélő technológiákkal

A szárítógépekről nagyon sok tévhit terjedt el az emberek között, hiszen a korai modellek valóban nem voltak kíméletesek minden egyes ruhatípussal, azonban az ilyen termékek már nincsenek forgalomban, még az olcsóbb modellek többsége is rendelkezik ruhakímélő technológiával.

Lehet az egy speciális kialakítású dob – mint például a Beko DF-7412 PA esetében alkalmazott AquaWave – vagy a ruhák állapotát folyamatosan ellenőrző szenzorok. Döntéskor tehát mindig figyeljünk arra, hogy a ruhakímélő megoldások ne hiányozzanak a szárítógépből.

A programkínálatot érdemes számításba venni a választáskor

Egyáltalán nem elhanyagolható az sem, hogy milyen programkínálattal rendelkezik az adott szárítógép. Különösen fontos ez olyan esetekben, amikor a háztartásban minden ruhaneműt ilyen formában szárítanánk.

Ilyenkor lényeges például, hogy legyen benne külön kímélő mód vagy opció arra az esetre, ha gyapjút, esetleg más kényes ruhadarabokat akarunk szárítani benne, de ma már szinte minden gép rendelkezik gyorsprogrammal, sőt olyan nagyobb ruhadarabok szárítási lehetőségével, mint például a függönyök vagy az ágyneműk.

Az energiahatékonyság ma már alapelvárás egy szárítógépnél

A szárítógépet alapvetően sokat használjuk, és éppen ezért nem elhanyagolható, hogy energiahatékonyan dolgozzon, hiszen közel sem mindegy, mennyi energiára van szüksége az adott feladat elvégzéséhez.

Ma már nem kell a legdrágább típusok közül válogatnunk abban az esetben, ha A+++ energiaosztályra van szükségünk, hiszen például már a megfizethető Hisense DH5S102BW is ilyen minősítést kapott.

Egy jobb szárítógép akár már 8-10 kilogrammos kapacitással is rendelkezik

Amennyiben a komplett mosást helyeznénk el szárítógépünkben, akkor nagyon fontos, hogy a kiválasztott termék szárítókapacitása pontosan illeszkedjen ehhez. Mivel a mai mosógépeknél már nem ritka a 8-10 kilogrammos dobkapacitás, ezért korábban nagy fejtörést okozhatott ehhez illeszkedő szárítógépet választani.

Szerencsére 2024-ben már ezen a téren is növekedett az eszközök kapacitása, így a 8 kilogramm nagyon erős átlagnak tekinthető, de vannak termékek, amelyek akár 10 kilónyi ruhát is képesek fogadni egyszerre.

Az okos funkciók automatizálják a szárítást és megkönnyítik az életünket

Az okos szárítógép fogalma ma már nem futurizmus, hanem maximálisan a jelen. Szinte minden gép rendelkezik 2024-ben legalább néhány intelligens megoldással, sőt vannak olyanok, amelyek komplett automatizálásra adnak lehetőséget és még okosotthonunkhoz is csatlakoztathatók.

Ott van például a Samsung DV90T6240LH/S6 szárítógép, amely képes automatikusan a töltethez igazítani a beállításokat, folyamatosan finomítani a programot, miközben munkáját a mesterséges intelligencia támogatja. Nem ritka továbbá, hogy egy szárítógép már a telefonunkról is irányítható!

Az sem mindegy, hogy mekkora helyet foglal a szárítógép

A szárítógépek alapvetően nem helytakarékos háztartási gépek, azonban a gyártók mindent elkövetnek azért, hogy ezen a téren egyre magasabb szinteket érjenek el.

2024-ben tehát már biztosan találunk magunknak keskenyebb vagy alacsonyabb termékeket, hogy tökéletesen illeszkedjenek a mosógép fölé vagy kiválasztott helyükre.

A szárítás gyorsasága szintén lényeges szempont

Akár kondenzációs, akár hőszivattyús technológiáról beszélünk, a szárítógépek a hatékony munkavégzés érdekében sokáig dolgoznak, de a gyártók egyre többször alkalmaznak bennük gyorsprogramokat, ami sokak számára fontos lehet a választáskor.

Nem ritka, hogy ma már vannak 30-35 perces gyorsprogrammal ellátott termékek is, ami ilyenkor nyilván az energiahatékonyság rovására megy, de a Klarstein DSM8 egyik kedvelt funkciója például éppen a 30 perces ruhaszárító mód.

A zajszint ma már a legtöbb szárítógépnél elfogadható

Természetesen azért még bőven vannak a piacon olyan termékek, amelyek hangosabbak a kelleténél. A legtöbb szárítógép ma már 60-65 dB maximális zajszinten végzi a teendőjét, ami egyáltalán nem hangos, éppen ezért nagyon fontos tulajdonság a választáskor.

Ezeket a háztartási gépeket ugyanis gyakran napi szinten használják még az átlagos háztartásokban is, nem ritkán éjszakánként, és ilyenkor nagyon fontos lehet, hogy mennyire dolgozik zajosan.

(x)

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.