Tipp! Bombaformában a 62 éves divattervező! Kattints a galériáért! |
Halála sokkolta a divatvilágot. A tervező minden kollekciója ezt az érzékenységet tükrözte. Mindegyik olyan volt, mint egy súlyos látomás, terhes a provokációtól, a drámától. Szürreális világot teremtett, amely a hétköznapi ember szemével sokszor nehezen volt befogadható.
Ruslana Korshunova (1987-2008)
A gyönyörű, hosszú hajú kazahsztáni modell 20 éves korára már szerepelt a francia Elle és az orosz Vogue címlapján, közreműködött többek között Vera Wang, Marc Jacobs vagy Nina Ricci kampányában. Boldog volt, szerelmes, barátai szerint kiegyensúlyozott, nem élt alkohollal és egyéb drogokkal. 2008. június 28-án, mindössze 20 évesen mégis úgy gondolta, hogy az élete nem ér annyit, hogy tovább folytassa. Kiugrott 9. emeleti manhattani lakásának ablakából és azonnal szörnyethalt. Tettére nincs magyarázat, valószínűleg szerelmi bánat miatt tette.
Tipp! Stílusikonok 60 felett, tőlük érdemes tanulni! Kattints a galériáért! |
Gianni Versace (1946-1997)
Gianni Versace szokásos reggeli sétájáról tartott hazafelé. Már megvette a kávéját, az olasz lapokat is, amikor a Miami Beach-en álló villája előtt egyszerűen lelőtték. Az elkövető Andrew Cunanan luxus-férfiprostituált, akinek abban az évben ő volt az ötödik áldozata. A férfi nem sokkal később öngyilkosságot követett el. Soha nem derült ki, miért a boldog párkapcsolatban élő, homoszexualitását nyíltan vállaló divattervezővel végzett. Versace pont a sikerei csúcsán távozott. Húsz év alatt megreformálta a női divatot: minden addiginál szexisebb, nyíltabb, provokatívabb darabokat tervezett. A mély dekoltázs, a testre tapadó formák, az agresszív színekkel igazi dögös bestiákká varázsolta a 80-as, 90-es évek nőit. Rajongói közé számtalan híresség tartozott Madonnától kezdve Diana hercegnőig, aki néhány héttel később szintén életét vesztette.
Christian Dior (1905-1957)
Tíz év. Mindössze ennyi jutott a huszadik század egyik legjelentősebb és legbefolyásosabb tervezőzsenijének, hogy ismét nővé tegye a nőket. A második világháború ínséges időszaka után Christian Dior a nőt és a nőiességet hirdető, rengeteg anyag felhasználásával készült álomruhái pont azt a luxust hozták vissza a divatba, amelyre az embereknek lelkileg is szüksége volt. Egészsége meggyengült, ezért 1957-ben gyógyüdülésre vonult vissza. Itt érte utol a halál: szívrohama volt. A hivatalos jelentés szerint egy halszálka akadt meg a torkán, amitől megijedt, fulladozni kezdett, és ekkor kapott szívrohamot. A magánéletéről soha nem beszélő, homoszexualitását nyíltan soha nem vállaló tervező utolsó perceiről megindultak a pletykák is. A finomabb verzió szerint a kártyaparti izgalmai váltottak ki nála szívrohamot, egy másik forrás szerint viszont az egyszerre két férfival történt heves szexuális együttlét miatt következett be a tragédia.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.