Az alakformálók árnyoldala: valójában tönkreteszik a testünket?

Beautiful,Young,Woman,With,Natural,Make-up,And,Gathered,Hair,,Dressed
Shutterstock/studio,beauty,caucasian,gray hair,advertising,body,beautiful,no - Ekaterina Jurkova
fűző test alakformálás
Egy biztos, minden szakértő egyetért abban, hogy nem ajánlott viselned minden nap. Így hatnak az alakformálók a testedre.

Az alakformálók már jó ideje velünk vannak, hiszen a nők szinte mindig viseltek korzetet, melltartót és legújabban olyan alakformálókat, amelyek leszorítják a combot, a hasat és formás feneket csinálnak. Kim Kardashian, Kylie Jenner, Jessica Alba és Nicki Minaj csak néhány azok közül a sztárok közül, akik bevallották, hogy alakformálókat viselnek, hogy tökéletes legyen az alakjuk egy-egy ruhában. Ugyan az alakformálók tényleg szépen formázzák a testet, de vajon megéri? Mennyi ideig szabad hordani és milyen káros hatásai vannak?

alakformáló
Az alakformáló valójában káros?
Forrás: Shutterstock

Az alakformáló valójában nem tesz jót a testünknek

Mennyire káros az alakformáló a testre?

Az emberek azért viselnek alakformálókat, hogy megváltoztassák a testük formáját, vékonyabb, arányosabb megjelenést érjenek el. Abban nincs semmi rossz, ha valaki a legjobb formáját szeretné hozni, de ha túlzásba visszük az alakformáló használatát, az komoly következményekkel járhat.

Az alakformáló önmagában nem egy rossz dolog, de függ attól, hogy hogyan és meddig viseljük, valamint, hogy az milyen szoros.

Az alakformáló napi viselése kényelmetlenséget okozhat, de súlyosbíthatja a szorongást, a tüdő szellőzésének problémáit, vagy akár mozgásszervi betegségeket is” – mondta Dr. Michael Masi sportorvos és személyi edző. „Bármely testrész, amelynek mozgását tartósan korlátozzák, szöveti gyengülésnek van kitéve, ahol az izmok és inak gyengébbé és kevésbé ellenállóvá válnak a stresszel szemben.

Minden napos viselése semmiképp sem ajánlott, sőt mindössze néhány óráig szabadna csak hordani.

Milyen hatással lehet az alakformáló különböző testi funkciókra?

Tüdő

Ha az alakformáló túl szoros, akkor korlátozza a rekeszizmot, ami nehézlégzést, sekély légzést, szédülést vagy akár ájulást is okozhat, mert nem hagy elég helyet a tüdőnek az oxigénfelvételhez.

Gyomor

Az alakformálók nyomást gyakorolnak a gyomor területére, ami emésztési problémákat, refluxot és gyomorégést is okozhat. A szoros ruházat megzavarhatja a szervek természetes mozgását, ami akadályozhatja a rekeszizom, a máj és a bél normális mozgását.

Medencefenék

Az alakformálók nyomást gyakorolnak a medencefenékre és az ott található szervekre így például a húgyhólyagra. A nyomás a szervek elmozdulását okozhatja.

Studio,Portrait,Of,A,Caucasian,Woman,In,Her,30s,Wearing
Forrás: Shutterstock

Bőr

A ruha szorosságától és a viselés időtartamától függően bőrirritáció is felléphet, ráadásul nyomot is hagyhat, ami valljuk be, nem túl szép látvány.

Idegek

A túl szoros alakformáló belenyomódik a bőrbe, zsibbadást okozhat az idegre gyakorolt nyomás miatt.

Vannak pozitív hatásai az alakformálóknak és fűzőknek?

Ezek után természetes, hogy elgondolkodunk, van-e bármilyen jó hatása az alakformálók viselésének. Alkalmanként viselve kisimítják a ruhák alatti vonalakat, valamint enyhe hát- és hasizom támaszt nyújtanak, ami segít egyenesebben állni. Az alakformálók egyébként hasznosak hasi műtétek után, hiszen támogatást nyújtanak az izmoknak.

Összegezve, az alakformálókat szabad viselni, de mértékkel. Az éjszakai viselés kerülendő! Figyelj oda, hogy az alakformáló mérete megfelelő legyen, ne legyen túl szoros és kényelmesen tudj benne mozogni.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.