A legnagyobb lakberendezési hiba – 5 ok, miért ne told falig a bútort

Lakás berendezése
Getty Images - onurdongel
lakás bútorok otthon lakberendezés lakberendező
Van, aki helytakarékosság miatt, van, aki régi beidegződésből tolja a bútorait a falig. Szakemberek szerint azonban nem feltétlenül kell ragaszkodni ehhez az elavult lakberendezési szokáshoz.

Ahány házban csak megfordulunk, az étkezőasztalon kívül szinte minden bútor szigorúan a fal mellett sorakozik. Az elképzelés szerint ezzel optikailag tágasabb, szellősebb lesz a tér, ám lakberendezők szerint ideje lenne meghaladni ezt a szokást lakás berendezésekor. Össze is szedtek 5 ütős érvet, hogy miért jobb, ha nem ragaszkodsz ehhez a régi lakberendezési szokáshoz.

lakberendezés
Lakberendezésekor hajlamosak vagyunk a bútorokat falig tolni. Biztos jó ez így?
Forrás:  Getty Images

Lakberendezésekor keletkező kihívások

Sokszor nem  a kreativitás vagy pénz hiánya, hanem a kis tér a lakás berendezésének korlátja - 30-40 négyzetméteren nyilvánvalóan szűkebbek a lehetőségek. Ha muszáj falhoz tolni a bútorokat, egy kisebb asztal, vagy mutatós szobanövény mozgalmasabbá teheti a teret.

Nem mindegy a szobák elrendezése, hogy amerikai konyhás-e a nappali, de még az sem, hogy régi vagy újonnan beszerzettek-e a bútorok. Mindezek ellenére érdemes elhagyni a komfortzónánkat, és lakás átrendezéskor megállni a késztetést, hogy falhoz toljuk a bútort.

5 ok, amiért ne toljuk falhoz a bútort

bútor
Fal mellé tolt bútorok mögött nehéz kitakarítani.
Forrás: Shutterstock

1. Lehetetlen mögötte takarítani

Logikus fal mellé állítani a kanapét csak egy baj van vele: akármi mögé esik, egy valóságos akrobatamutatvány lesz kihorgászni, de a mögötte, illetve alatta való takarítást is jelentősen megnehezíti. Arról pedig már nem is teszünk említést, hogy falhoz tolt bútor a penész melegágya.

2. Statikussá válik a tér

Lakás berendezésekor fal mellé tolt bútorok sokszor rideg, kihalt aurát teremtenek, mintha egy váróterembe csöppentünk volna. Emiatt az adott szoba tulajdonságainak figyelembe vételével játszadozzunk bátran a bútorok elrendezésével.

3. Merev hangulatot teremt

Amikor egy szobában meglátjuk a falhoz állított bútorokat, olyan érzésünk lehet akaratlanul is, mintha büntetésben lennének, de kreativitás hiányára is utalhat. Bútorok elrendezése ilyen katonás szigorral feszült légkört hoz létre, nappali bútorok esetében pedig a felszabadult baráti beszélgetések gátja lehet.

lakás átrendezése
Lakás átrendezésekor figyeljünk oda, hogy megtörtjük a teret.
Forrás:  Getty Images

4. Akadályozza a közlekedést

Különös, de egy falhoz tolt bútordarab sokszor épp a közlekedést akadályozza, mert például az ajtóban van. Minősített eset, amikor az étkezőasztalt tolják a falhoz – hacsak nem egy kétszemélyes bútorról van szó, told középre, hogy körbe lehessen ülni.

5. Üresen kongó szabad tér

Hogyha minden méretesebb bútor a fal mellé van állítva, egy üresen kongó, kihasználatlan tér keletkezik a szobában, amire kellemetlen ránézni. Ezt kiküszöbölheti a szellősebb elrendezés, esetleg egy középre helyezett dizájnos szőnyeg.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.