Újra hódítanak a köldökpiercingek: ezekre figyelj a megfelelő kiválasztásánál

Köldök piercing az új divat
Getty Images / AFP - Jamie McCarthy
ékszer piercing
Nem vicc! A köldökpiercing újra menő, de nem mindegy, hogyan csinálod – különben könnyen a tinédzserkori önmagad paródiája leszel. Adunk pár tippet, hogyan viseld stílusosan.

Valamikor a Britney Spears – Baby One More Time korszak idején mindenki, akinek volt köldöke, hirtelen úgy érezte, hogy oda valami csillogó bigyót kell tenni. Aztán jött a csípőfazonú, skinny farmer helyett a magas derekú, és a köldökpiercingek szépen visszavonultak a tinédzserkori fotóalbumok árnyékába. Egészen mostanáig.

Britney Spears egykor a köldökpiercingek anyja volt.
Britney Spears egykor a köldökpiercingek anyja volt. 
Forrás:  Getty Images

Ha azt hitted, a köldökpiercing a 2003-as CD-tartók mellé került a történelem süllyesztőjébe, van egy jó (és egy kicsit fájó) hírünk...

2025-ben a köldökpiercing nemcsak visszatért, hanem nagyobbat szúr, mint valaha. Ice Spice, Charli D’Amelio, Tyla és Billie Eilish is úgy gondolták, hogy a hasuk közepére valóban kell valami extra – és ha nekik lehet, akkor nekünk miért ne?

De mielőtt te is berohannál az első piercing szalonba, hogy „csak egy kis köldökdíszt szeretnék, de lehetőleg fájdalom nélkül”, álljunk meg egy pillanatra. Vagy kettőre. Mert a köldökpiercing nemcsak menő, hanem egy kicsit bonyolult is – és ha rosszul csinálod, az eredmény lehet kevésbé glam, és inkább... gennyes.

Egy ékszer, ami újra menő lett – De nem mindenkinek

Ahogy az Allure cikke is kifejti: a köldökpiercing nem csak esztétikai kérdés. Sokan abba a hibába esnek, hogy egy nyári fesztiválos impulzus hatására beugranak egy piercing szalonba – vagy rosszabb esetben egy random tetkós haver lakásába –, és pár hét múlva már gyulladt, gennyes kis szörnyecskével élik a mindennapokat. Ne legyél te is statisztika.

Elsőként: nem mindenkinek alkalmas a köldöke piercingre. 

Bizony, ezt nem mondják el a TikTok-on. Anatómiailag nem minden köldök olyan formájú vagy elhelyezkedésű, hogy tartósan és szépen gyógyuljon a piercing. Egy profi piercer (nem a haverod bátyja, aki egyszer már csinált ilyet egy buli után) meg tudja mondani, hogy nálad működhet-e.

Az anyag, amiből a piercinged lesz – Nem mindegy!

Ha azt gondolod, hogy „jó lesz ez 490 forintos, szivárványos koponyafejes darab”, akkor... hát, csak remélni tudjuk, hogy erős az immunrendszered.

Amit érdemes választani:

  • Titán (ASTM F136): Ha a bőröd válogatós, ez a VIP megoldás. Hipoallergén, könnyű, és gyönyörűen színezhető.
  • Sebészeti acél: A klasszikus megfizethető opció, de érzékeny bőr esetén kicsit rizikós lehet.
  • 14 karátos arany: Csakis tömör aranyat válassz, ne trükközős bevonatosat – különben hamar arany helyett vörös lesz a bőröd.
  • PTFE / Bioplast: Rugalmas műanyag, ideális, ha aktív életet élsz vagy gyereket vársz. (Nem, nem vicc – van, aki kismamaként is piercinget visel, csak okosan.)

Stílus: legyen lebegő vagy ne legyen?

Ma már nemcsak a sima ívelt rúd a menő. Ott van például a „floating navel”, ami úgy néz ki, mintha a piercing lebegne a bőröd fölött – nagyon futurisztikus, de cserébe nem nyomja a gatyád dereka.
És persze vannak a statement darabok is: szívek, pillangók, kristályok, mini sárkányok. Ha úgy érzed, a köldököd megérdemli a figyelmet, most a te időd jött el.

A stílusok világa hatalmasat fejlődött a 2000-es évek óta, amikor az volt a kérdés, hogy rózsaszín csillámló legyen-e a köldöködben, vagy szívecske csüngő. Manapság inkább a letisztult, lebegő ékszerek, finom formák és miniatűr drágakövek a menők. Ha a célod, hogy elegánsan villants, ne Britney 2001-es klipjét idézd, inkább inspirálódj Hailey Bieber diszkrét, mégis szupertrendi piercingjeiből.

Fáj? 

Ne akarjuk szépíteni: egy tű átszúrja a bőrödet. Igen, fáj. De ez nem a „megfáztam” típusú fájdalom, inkább egy gyors, éles csípés. Sokan ahhoz hasonlítják, mint amikor véletlenül megszúrod magad tűvel, csak most önként és dalolva állsz a tű alá. Utána még pár napig érezni fogod, főleg ha elkezdesz kúszni-mászni egy szűk farmerben. Szóval… a ruházatra is figyelj! 

Az utóélet – Szó szerint

Sokan elfelejtik: a piercing nem dekoráció, hanem seb. És mint minden seb, ez is ápolást igényel – különben jönnek a komplikációk, mint a duzzanat, genny, pirosodás, és a „jaj, mi ez a szag?!” kérdések.

Mire figyelj, egy amerikai piercinges szerint: 

  • Sóoldatos tisztítás napi 2x – nem, nem elég a zuhany.
  • Ne piszkáld, ne forgasd! – nem a Rubik-kocka.
  • Ne aludj hason – kivéve, ha szeretsz úgy ébredni, hogy belenyomtad a piercinget a matracba.
  • Ne fürdőzz kádban vagy természetes vízben az első pár hétben – bármennyire is csábító a Balaton.

A végeredmény: egy stílusos köldök és némi irigykedés

Ha mindent jól csináltál, akkor 6-12 hónap múlva a köldököd lesz az új kedvenc testrészed. Vagy másoké. Ráadásul ha már köldökpiercinged van, jó eséllyel készülsz hasvillantós ruhákban megjelenni – így az ékszer nemcsak divat, hanem motiváció is egy kis extra core-edzésre. Köszi, piercing!

Farmerdivat: erre a darabra esküsznek az olasz nők idén tavasszal – Imádni fogod!Erre az egyetlen kiegészítőre van szükséged idén tavasszal ahhoz, hogy te legyél a legtrendibbDiana hercegnő kedvenc kabátja az idei tavasz nagy slágere

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.