A győztesek |
Jamaica
Az előzetes, modellfotók alapján számtalan blogger és divatzsurnaliszta a jamaicai sportolók ruháját kiáltotta ki aranyérmesnek. A tervező, Cedella Marley neve nem véletlenül ismerős, hiszen Bob Marley lányáról van szó, akit az 1970-es és 1980-as évek zenei világa inspirált, hogy vintage jellegű, mégis modern ruhákat tervezzen a sportolók számára.
Hollandia
A holland sportolók nem lehetnek észrevétlenek, amiért a királykék és a narancssárga szín imádnivaló párosa felel. Nálunk valószínűleg hatalmas botrányt kavarna, ha a férfi olimpikonjainkat narancssárga nadrágba szeretnénk öltöztetni, pedig. Az összeállítások Murray Coetzee, a Suitsupply márka tervezőjének zsenialitását dicsérik.
Amerikai Egyesült Államok
Semmi sem lehet annyira amerikai a divatban, mint Ralph Lauren. A tervező más-más ruhát tervezett a nyitó- és a záróünnepségre, amelyek sok helyen nem arattak osztatlan sikert - mi szerettük ezt a sportos, mégis elegáns stílust. Hatalmas botrányt okozott a túl franciás stílusú fejfedő, de azért is sokan kiakadtak, hogy a ruhákat Kínában gyártották.
Paraguay
A paraguay-i sportolónők ruhája tökéletes példa arra, hogy az egyszerű szabású, egyszínű piros darab mennyire mutatós és figyelemfelkeltő lehet. Nagy-nagy piros pont a tervezőnek.
A vitatottak |
Belize
Az 1920-as évek stílusa idén reneszánszát éli, amit hamarosan Baz Luhrman új filmje, a Nagy Gatsby remake-je is bizonyít majd. Jeff Banks tervezőt mintha a korábbi film kosztümjei inspirálták volna, amikor Panama-kalapos szetteket álmodott a sportolókra. Sokan pont azért kritizálták már a tervek láttán, mert túlságosan Ralph Lauren ihletésű.
Németország
A németeket csak a zászló alapján ismertük fel, a ruhájukon ugyanis nem köszöntek vissza a nemzeti lobogó színei. A klasszikus arany-fekete-vörös helyett a férfiak kékben, a nők rózsaszínben vonultak, némi fehérrel és sötétkékkel finomítva - az összkép szerintünk nagyon vidám és játékos volt.
Magyarország
A Kinga Mohari és Noémi Csergő által fémjelzett Innoé Design nyerte meg az olimpiai formaruha-tervezési pályázatot. A kalotaszegi hímzéssel díszített ruhákat sokan, köztük például Herczeg Zoltán is bírálta. A nemzetek felvonulásán látott ruhák között az Innoé Design ruhái valahol a középmezőnyben helyezkedtek el, egyes országokhoz képest nem is voltak olyan szörnyűek, sokkal inkább feledhetők.
A vesztesek |
Nagy-Britannia
A brit sportolók teljes olimpiai ruhatára, a bevonuló ruháktól kezdve a melegítőkön és versenyruhákon át az angol sztártervező, Stella McCartney munkáját dicsérik. A tervezőnő az Adidasszal közösen két év tervezés, fejlesztés és tökéletesítés után mutatták be az olimpiai kollekciót, amely 590 különböző darabból áll. Szinte minden ruhájukat láthattuk korábban az interneten, kivéve a bevonuló ruhákat. A magabiztos utalás talán túlságosan is egyértelmű: a hófehér melegítő felsőn aranygallér és aranyszínű hónaljbetét jelezte, hogy ők bizony győzelemre készülnek.
Spanyolország
A spanyol olimpiai uniformis nagy botrányt kavart még a sportolók között is, akik nem tudták visszafogni ellenérzésüket a melegítőkkel kapcsolatban. Az orosz Bosco Sport márka szüleménye inkább hasonlít egy gyorsétteremlánc egyenruhájára, mint formaruhára. A felvonuláson viselt kreációk sem voltak éppen az igaziak, a fényes szoknyákra például csak a borzalmas jelző illik.
Csehország
Úgy tűnik, a csehek - hallva az esős angliai időjárásról - nem akartak semmit a véletlenre bízni: a formaruhájuk térdig érő - a nőkön elég furcsa, gyerekrajzokra emlékeztető mintájú - rövidnadrágból és kék gumicsizmából és esernyőből állt. Furcsa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.