1. Horniman Museum
A Horniman Múzeum London egyik legérdekesebb látványossága, amit ennek ellenére kevés külföldi látogat, mert messze esik a szokásos turistaútvonalaktól. A Horniman tulajdonképpen egy természettudományi és néprajzi múzeum egyben - az afrikai műtárgyaktól kezdve a kitömött rozmárig rengeteg különleges látnivalót csodálhatsz meg. A múzeum kifejezetten családbarát hely, a kávézó árai barátiak, és a múzeum parkolójából mesés kilátás nyílik egész Londonra.
2. A Postások parkja
A Postman's Park a St. Botolph's Aldersgate templom egykori temetője helyén fekszik - ez a legnagyobb liget az egész londoni óvárosban. A postások parkja azonban mégsem erről, hanem az itt elhelyezett ún. Hősök táblájáról vált híressé. Az ötlet George Frederic Watts festő fejéből pattant ki 1900-ban: az ötletgazda azoknak a londoniaknak szeretett volna emléket állítani, akik másokért áldozták az életüket. A szerény, de jelentőségteljes Hősök tábláján megható történeteket olvashatsz.
3. Golders Green Krematórium
A Golders Green Krematorium, a "kedvencek" temetője egy titkos kertben bújik meg, ha elmész mellette, nem is tudod, hogy mit hagysz ki! A csodás rózsabokrok, színes virágágyások között ugyanis hírességek urnái vannak elhelyezve. A Golders Green Nagy-Britannia legrégebbi krematóriuma, itt hamvasztották el többek között Sigmund Freudot, a Who dobosát, Keith Moont, vagy legutóbb Amy Winehouse-t is. A hamvasztóhely személyzete ráadásul nagyon kedves és segítőkész, bárkit bármikor elkalauzolnak az épületben és a parkban, de ha csak a virágos kert egyik padján ücsörögnél, biztos, hogy senki sem fog majd háborgatni.
4. Alfred Hitchcock-emlékmű és a Gainsborough Studios
A Gainsborough Studios elődje, a Gainsborough Pictures brit filmstúdió 1924 és 1951 között volt nyitva. A Gainsborough-ban forgatott többek között Alfred Hitchcock is: például a Londoni randevú című borzongató thriller felvételei is itt készültek 1938-ban. A stúdió igen jó szakmai kapcsolatokat ápolt a berlini UFA Stúdióval. Az 1930-as években több menekülni kényszerülő német színész is filmezett itt, például Elisabeth Bergner és Conrad Veidt. Később az "álomgyár" nagy részét lebontották, és bérházakat építettek a helyére, de a megmaradt épületek is megérnek egy kirándulást. Az egykori filmgyár területén csodálható meg a festői Regents Canal, és a rendezőlegenda, Alfred Hitchcock óriási fejszobra is, ami mellett lehetetlen csak úgy elmenni.
5. A Temze-völgy Richmondban
A Temze London egyik jelképe, Richmond pedig London egyik elővárosa, amely a Waterloo pályaudvartól csak néhány perc utazásra található. A Richmond hídnál található a híres piac, ahol szombatonként különleges ínyencségeket vehetsz, tőle nem messze pedig mesébe illő piknikhelyek várják a kirándulókat a Richmond Parkban, a brit főváros egyik legszebb és legnagyobb ligetében. A londoni elővárosban nincs nagy nyüzsgés: turisták nélkül nézheted meg a Hampton Court Palace-t, VIII. Henrik kedvenc kastélyát vagy a Royal Botanical Gardens Kew-t, amit a világörökség részének nyilvánítottak.
6. St. Katharine's Dock
Ha megnézted Londonban a Towert, csak át kell menned a Tower-hídon, és máris a St. Katharine's Dockban találod magad. A dokkban mesés jachtok horgonyoznak, nincs tömeg, pedig alig néhány méterre van a város egyik fő attrakciójától. A St. Katharine's Dock réges-régen forgalmas teherkikötő volt, a kereskedelmi hajókra itt pakolták be és ki a messzi földre tartó vagy onnan érkező árut. A hajók azonban egyre nagyobbak lettek, így már nem tudtak "felúszni" a Temzén, a forgalmas dokkokat máshová telepítették. A St. Katharine's az 1960-as években elnéptelenedett, amikor azonban a dokkokból luxusházakat és szállodákat alakítottak ki, a teherhajók helyét pedig luxusjachtok foglalták el, a kikötő újjászületett.
7. Battersea Park
A Hyde Parkot, a Regents Park gyönyörű rózsakertjét minden külföldi turista megtekinti, de a Battersea Parkba csak kevesen jutnak el. Bár a liget távolabb esik a legnépszerűbb látnivalóktól, de ez ne legyen akadály: csak át kell vágnod az elegáns Chelsea negyeden, majd a szépséges Albert hídon, és már be is szívhatod a park friss levegőjét. A Battersea fő attrakciója a Békepagoda és a benne álló Buddha-emlékmű, amely nyugalommal tölti meg a helyet. A kis vadaskertben különleges állatkák szórakoztatják a kicsiket és nagyokat, a Battersea tavon pedig kilenc szürke gém él, akiket minden reggel negyed nyolckor hallal etetnek. A ligetben a sport szerelmesei is megtalálják a számításukat: a fiatalok kriketteznek, az idősebbek pedig boule-golyóznak a szép zöld gyepen. Iskolásként idejárt focizni Vilmos herceg is.
8. Lincoln's Inn Fields
London legnagyobb terét, a Lincoln's Inn Fields-et nagyon szép XVII. századi házak veszik körül. A Westminster kormányzati negyed északi részén, a hivatali épületek mögött mindig zajlik az élet. A közelben tanuló joghallgatók szívesen magolnak itt nyáron egyszerűen a fűre heveredve, de nemcsak az egyetemisták élvezik, hogy néhány percre elfelejthetik a rohanást és a nagyvárosi stresszt. Ha Londonban jársz, ne hagyd ki a városnak ezt a részét!
9. Eltham Palace
Az Eltham Palace-t London legkellemesebb negyedében, Greenwich-ben találod, nem messze a híres Canary Wharf üzleti központtól. A kastély egy gyönyörű art deco műremek: a falakat famozaikok borítják, a fény megtörik a hatalmas kupolában, és bearanyozza a szépséges bútorokat. Itt legszívesebben csak leülne és gyönyörködne az ember a látnivalókban, de ehelyett inkább járd be a palotát és a parkot, ahol megnézheted az eredeti kastély romjait, ahol VIII. Henrik angol király is felnőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.