Ha unod a sajátodat, vagy már annyira kopott, hogy cserére szorul, de nincs több tízezer - vagy akár több százezer - forintod, ne aggódj: már 20 000 forint is elég ahhoz, hogy régi szekrényedet új köntösbe bújtathasd.
Dekorálj!
Az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb trükk a konyhabútor ajtajainak megújítása dekorfóliával vagy lemosható öntapadós tapétával. Ezeket saját magad is felragaszthatod, csak arra figyelj, hogy pontosan méretre vágd a tapétát vagy a fóliát, a szekrényt pedig por- és zsírmentesítsd, és csak akkor helyezd fel a tapétát vagy fóliát, amikor az már teljesen száraz. A felhelyezésnél fontos, hogy apró mozdulatokkal, lassan haladj, hogy minden levegőbuborékot kiszoríts a fólia alól.
Ma már kapni öntapadós üvegtapétát is, ennek még szebb és érdekesebb a felülete, ezenkívül vízálló és fényáteresztő. A tapéta helyett dekorfóliával vagy falmatricával is feldobhatod az ajtókat, ez ugyan költségesebb megoldás. Utóbbi ára 2000-5000 forint méterenként, míg az általában fél méter széles tapétának nagyjából 600 forint métere.
Cseréld le a fogantyúkat!
Ha a nagyobb felületekkel elkészültél, akkor kicserélheted az ajtók fogantyúit is - ez az apró változtatás is sokat dob a bútoron. Hatalmas választékot találsz a nagyobb barkácsboltokban, vásárolhatsz például gombfogantyút, ami egy csavarral egyszerűen rögzíthető, vagy kétcsavaros fogantyút. Az áruk sem túl borsos, darabonként 300-400 forintba kerülnek. Egyszerűen egy csavarhúzóval szereld le a régit, és tedd fel az újat, a hatás máris más.
Le az ajtókkal!
Ha a konyhaszekrény úgynevezett frontjai már olyan állapotban vannak, hogy azon a dekorfólia nem segít - vagy éppen nem lennél elégedett azzal a megoldással -, akkor érdemesebb lecserélni őket. Ez nem feltétlenül jelent hatalmas munkát, egy kis barkácskészséggel megáldva te is elvégezheted - természetesen magát a cserét, amennyiben asztalossal vágattál új ajtókat, vagy barákácsboltban beszerezted őket. A barkácsáruházakban rendkívül széles a választék a frontok terén, ha azonban az esztétikai szempontokon túl az anyagiak is érdekelnek, valódi fa típusok helyett olcsóbb, úgynevezett mdf-lapokat válassz. Vásárlás előtt mérd le az eredeti ajtókat, hogy az áruházban vagy az asztalosnál pontos másolatokat tudjanak neked készíteni. Ne felejtsd el kérni, hogy a csavarok helyét is fúrják ki, hogy azzal se legyen gondod.
Az ajtók cseréjéhez szükséged lesz csavarhúzóra, csavarokra és zsanérra, mely az ajtókat tartja - amennyiben utóbbiak a szerkényen jók, használhatod azokat. Ha nem szeretnél ezzel bajlódni, a barkácsbolt helyett az asztalost válaszd, ő minden munkát elvégez. Az ajtócsere nem tartozik az olcsó megoldások közé, általában alapvetően 20 000 forint körül mozog az ár, de ha okosan választasz asztalost vagy vásárolsz lapokat a barkácsboltban, több ezer forintot is megtakaríthatsz.
Bővítsd a szekrényt!
Nemcsak bővítheted a szekrényed, de külsején is sokat változtathatsz, ha a felső konyhaszekrény fölé vagy alá - vagy akár az oldalához, amennyiben van hozzá hely - polcokat készíttetsz. Ehhez szintén méricskélned kell, és a méretekkel együtt elmenni a barkácsboltba vagy az asztaloshoz. A polcok anyagát is megválaszthatod, lehet natúr fa, vagy a szekrény frontjával megegyező színű mdf-lap is - hangsúlyozzuk, hogy utóbbi olcsóbb. Ha nem vagy született barkácsmester vagy nincs hozzáértő segítséged, érdemes inkább asztalost kérni a polcok felhelyezéséhez is, hogy biztonságban tudd magad és persze a polcon tárolt dolgokat. Szakemberrel a szekrény aljába is készíttethetsz kerekeken guruló fiókot, amivel még több helyet használhatsz ki. Ez körülbelül 5000-6000 forintba kerül, a polcok ára mérettől és anyagtól függően körülbelül 6-8000 forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.