Horvátország fővárosának, egyben legnagyobb városának nagyjából 800 ezer lakosa van, alapítása pedig hozzánk, magyarokhoz köthető - Szent László királyunk 1093-ban alapította meg a zágrábi püspökséget. Zágráb két külön részre osztható: az alsóvárost széles sugárutak szelik át, hatalmas terek és szecessziós épületek uralják. A felsővárosban ezzel szemben meghitt, középkori hangulat uralkodik.
A város utcáit róva számos magyar történelmi emlékre bukkanhatunk, ez pedig még barátságosabbá és otthonosabb úti céllá teszi a magyarok számára.
Az óvárosban található híres templom a történészek szerint a 13. században épült. Az eredetileg román stílusú templomot a 14. században jelentősen átépítve gótikussá alakították. A templom jellegzetes tetőcserepei pedig az 1800-as évekből, Magyarországról származnak.
A tér a 17. század óta létezik és Zágráb egyik központi tere, a helyiek népszerű találkozópontja. A téren áll Josip Jelačić bán nagyméretű lovas szobra, amelyet eredetileg 1866-ban állították fel az osztrák hatóságok. Ekkor a szobor észak felé nézett, amit sokan úgy értelmeztek, hogy kardját fenyegetőleg Magyarország, illetve Budapest felé mutatja. A szobrot 1947-ben eltávolították a kommunista jugoszláv hatóságok, majd 1990-ben visszaállították, ezúttal dél felé fordítva. Ennek egyesek azt a politikai tartalmat tulajdonítottak, hogy ez egy Magyarországnak tett gesztus.
Zágráb egyik legismertebb épülete a székesegyház, amely a város számos pontjáról látható. Szent László királyunk kezdte el építtetni, majd 1217-ben szentelték fel. 1242-ben a tatár hordák pusztítása következtében súlyosan megsérült, ezután 1263-ban építették újjá. Mikor a 15. században a török hódítások ellen kellett védekezni, a székesegyház köré reneszánsz erődítményrendszert építettek. A 17. században, ismét a törökvész miatt, a templom nyugati oldalára reneszánsz stílusú őrtorony épült. Egy 1880-as földrengés következtében a főhajó és a torony összedőlt.
Angol stílusú kert, sokszínű növény- és állatpark és idillikus tavak várnak az idelátogatókra. A 316 hektáros park Zágráb legnagyobb parkja, és 1794-ben nyílt meg az érdeklődők előtt. Itt található a zágrábi állatkert is, tehát semmiképpen nem érdemes kihagyni.
Zágráb egykori 5 városkapujából mára csak a kőkapu maradt meg. Ez Zágráb óvárosának egyik legépebben megmaradt nevezetessége. Építését megint csak egy magyar király, ezúttal IV. Béla rendelte el 1241-ben. 1731-ben a környék házait egy tűzvész elpusztította, és a helyiek csodának tartják, hogy a kapun lévő Jézust és Máriát ábrázoló festmény sértetlenül vészelte át a katasztrófát, annak ellenére, hogy a képkeret elégett. A kőkaput szent helynek tartják, környékén mindig hívők imádkoznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.