A fénycsatorna segítségével még az ablaktalan helyiségekbe is be lehet juttatni a természetes fényt. Működését leginkább egy optikai kábelhez lehet hasonlítani: a napsütést a tetőn keresztül egy fénytovábbító cső segítségével juttatja el a lakás különböző szegleteibe. A tetőre csupán egy tetősíkablakhoz hasonló elemet kell beépíteni, míg a szobában egy lámpaburához hasonló szórótest biztosítja a világítást. A fénycsatorna nagy előnye – amellett, hogy segítségével az otthonod rejtett zugaiba is természetes fényt tudsz juttatni – az energiatakarékosság, magyarán az, hogy egy ingyen rendelkezésre álló fényforrás, a nap sugarait használja.
Ha a sötétebb helyiségek válaszfalát üvegtéglákból alakítod ki, a különleges kialakítás megnyitja és szinte légiessé varázsolja a tereket. A fénysugarak visszatükröződésével az üvegtégla puha szórt fény alakít ki, ami meghitt, otthonos hangulatot kölcsönöz a lakás bármely helyiségének. Ráadásul az üvegfalon átszűrődő fény mesebeli fényjátékkal is elkápráztatja a lakókat.
Nem kispályásoknak! A lapostetős épületeknél probléma lehet, hogy nem jut elegendő természetes fény a helyiségbe, nos, egy felülvilágító kupolával egyszerűen megoldható ez a probléma. A felülvilágítókat a mennyezetek síkja felett alakítják ki, és nagyságukat elvben csak a mennyezet nagysága korlátozza. A felülvilágító kupola felülete lehet átlátszó vagy valamilyen mértékben áttetsző.
Támogatott tartalom.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.