A laboratóriumi állatok a külvilágtól teljesen elzártan, mozgásterüket végletekig korlátozva, általában szűk ketrecekben tengetik nyomorúságos életüket. Az állatok nagy része sosem járt a laboron kívül, kivéve azon egzotikus fajok egyedeit, amelyeket előzetesen a vadonban fogtak be.
Az állatoknak horrorfilmekbe illő kínzásokat kísérleteket kell kiállniuk: megmérgezik, megégetik, éheztetik, megvakítják, megcsonkítják, megfagyasztják, decerebrálják őket, hangszalagjaikat amputálják, megfertőzik őket különféle vírusokkal, vagy éppen áramütésnek teszik ki szerencsétleneket. A kísérletek 70%-át (!) bármiféle érzéstelenítés nélkül végzik, csupán 30%-nál alkalmaznak részleges érzéstelenítést.
Kegyetlen mészárlás a szépség nevében
Évente több millió állatot használnak fel és ölnek meg a fejlődés nevében. Bár világviszonylatban az Európai Unió relatíve szigorúan szabályozza az orvosi és kozmetikai célú állatkísérleteket, a kísérletek száma sajnálatos módon továbbra sem csökken. Míg a világ egyes részein, például Kínában évről évre nő, addig Európában az 1980-90-es évek szintjén stagnál. A laboratóriumi állatok élete fájdalmas kísérletek sorából áll, amely folyamán pánik, szenvedés, extrém stressz és magány a részük. Korábbi cikkünket itt olvashatod el.
Egy állatkísérleti laborba tehát - főleg egy állatbarát számára - már önmagában is megrázó lehet belépni, Robroek által felfedezett labor azonban ráadásul még kísértetiesen elhagyatott is.
Roman Robroek egyébként az elmúlt években állt rá kifejezetten az elhagyott épületek fotózására: járt már gyárakban, kórházakban és kastélyokban is, és így jutott el ebbe az öt éve üres olasz kutatóközpontba.
Az elhagyott állatkísérleti laborban évek óta ott porosodnak az orvosi berendezések: a bonc- és műtőasztalok, a ketrecek és a különféle orvosi szerszámok.
Belegondolni is szívszorító, mi mindenre használhatták egykor ezeket az eszközöket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.