Megtanítják a gyerekeiknek a társasági viselkedés alapszabályait
A Pennsylvaniai Állami Egyetem és a Duke Egyetem kutatói több mint 700 gyermeket figyeltek meg óvodás koruktól egészen 25 éves korukig, és arra a tendenciára lettek figyelmesek, hogy azok a gyerkőcök, akik gyerekként segítőkészek voltak, jó problémamegoldó készséggel rendelkeztek, és érzékenyek voltak társaik érzelmeire, azok 25 éves korukig nagyobb valószínűséggel szerezték meg a diplomájukat, és kaptak állást.
Jó kapcsolatban vannak a gyermekeikkel
Egy 2014-es vizsgálat során szegénységbe született gyermekeket figyeltek meg, és megállapították, hogy azok a lurkók, akikkel hároméves korukig sokat foglalkoztak a szüleik, jobban teljesítettek az iskolában, és később az életben is.
Magas elvárásokat támasztanak a gyerekeikkel szemben
A Kaliforniai Egyetemen dolgozó Neal Halfon professzor és munkatársai egy 6600 fős kutatásra alapozva azt állapították meg, hogy a gyerekek teljesítményére nagy hatással vannak a szülők feléjük támasztott elvárásaik. Vizsgálatukból kiderült, hogy az iskolai dolgozatok során leggyengébben teljesítő diákoknak csupán az 57%-ától várták el a szülők, hogy diplomát szerezzenek, a legjobban teljesítőknél viszont 96% volt ez az arány. Ez a megfigyelés párhuzamba állítható az úgynevezett Pygmalion-effektussal, amely szerint
a környezetünkben élő embereket úgy kezeljük, amilyen véleménnyel vagyunk róluk, amilyenek az elvárásaink velük szemben.
Erre pedig ők úgy reagálnak, hogy olyanná is válnak, amilyennek mi hisszük őket. A pedagógiában megfigyelések sokasága igazolja, hogy azok a diákok, akiket tanáraik az átlagosnál okosabbnak gondolnak, vagy akiket a szülők tehetségesnek tartanak, azok valóban szorgalmasabbá válnak, és okosabbnak bizonyulnak. Viszont azok a gyerekek, akiket butának vagy rossznak tekintenek, azok ezeknek az „elvárásoknak” fognak eleget tenni, és nem tudnak igazán jó teljesítményt nyújtani vagy önállóan boldogulni.
A Pygmalion-effektus szerint tehát olyanná válunk, amilyen elvárásokat, gondolatokat sugároznak felénk.
Az édesanyák is dolgoznak
A Harvard Business School kutatása szerint jelentős előnyöket élveznek majd a munka világában azok a gyerekek, akik olyan családban nőnek fel, ahol az anyuka is dolgozik. A tanulmány megállapította, hogy a dolgozó anyák lányai tovább jártak iskolába, nagyobb arányban töltöttek be vezetői munkakört, és nem utolsósorban több pénzt is kerestek.
Kevesebbet stresszelnek
A szülőknek érdemes figyelni arra, hogy a gyereknevelést ne munkának, ne stresszfaktornak tekintsék. A Bowling Green-i Egyetem szociológusa, Kei Nomaguchi így magyarázta: „Ha az édesanya stresszel, főleg ha azért stresszel, hogy miként hangolja össze a munkáját a gyermekneveléssel, az a gyerekekre nagyon rossz hatással lehet.”
Személyes találkozás a világ legismertebb életvezetési tanácsadóival
Ki ne szeretne boldogan élni? Sikeres lenni? Ne állj a saját boldogságod, sikered útjába, szerezz jegyet a 2017. április 1-jei Wake-Up! Dayre, 2017 legnagyobb motivációs és transzformációs rendezvényére. Olyan világhírű coachok, trénerek lépnek a színpadra, mint „A Titok" című film sztárja, Lisa Nichols, Marisa Peer, Jeffrey Allen, illetve számos hazai példakép, így dr. Kemény Dénes, Hosszú Katinka, Shane Tusup és mások. A világszinten egyedülálló, rendkívül tartalmas program délelőtt 10 órától este 7 óráig nyújt prémiumminőségű kikapcsolódást, tanulási és fejlődési lehetőséget, akár életre szóló útravalót a résztvevőknek. Időpont: 2017. április 1. Helyszín: Papp László Budapest Sportaréna. A rendezvényre jegyet ITT rendelhetsz.Támogatott tartalom
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.