Mikor kezdtél el komolyabban foglalkozni a sporttal?
Világéletemben sportoltam, de csak hobbiszinten, komolyabban elég későn, 30 évesen kezdtem el edzeni. A fitneszterembe akkor mentem le először, amikor végleg le akartam számolni a súlyproblémáimmal. Amikor már napi szinten edzettem, és teljesen beleszerettem a sportágba, barátaim tanácsára elmentem az IWI edzői képzésére. Itt ismerkedtem meg Bánkúti Gabival, aki ezek után sokáig az edzőm is volt, és felkészített a versenyeimre.
Miért épp a fitnesz?
A fitneszt, mondhatnám, a női hiúságom miatt választottam, ugyanis nem voltam megelégedve az alakommal, és szó szerint építeni akartam a testemet, formálni akartam magam. A legtöbb sport egészséges ugyan, de a fitnesszel genetikai adottságokon is változtatni tudunk.
Milyen versenyeken indultál?
Miután elvégeztem az IWI edzői képzését, engem is bevettek a tanári gárdába. Ekkor határoztam el magam a versenyzés mellett. Egy edzőnek a versenyzés olyan, mint egy fodrásznak a mesterdiploma. Meg akartam mutatni én is, hogy képes vagyok rá! Első versenyem hatalmas élmény volt, amit meg is nyertem. Ezek után számos magyar versenyen indultam, habár nem akartam kifejezetten fitneszmodell-karriert, minden évre jó motivációt jelentettek ezek a versenyek, és sikerült szép eredményekkel zárnom őket. Közben persze edzőként is dolgoztam, de mivel mindig is külföldre vágytam, csak ideiglenes terveim voltak itthon.
Miért és mikor költöztél ki Tenerifére?
Tenerifére valójában csak nyaralni mentem, végül a sors kifürkészhetetlen útjai úgy hozták, hogy itt maradtam. Bejártam a fél világot, soha nem gondoltam volna, hogy pont itt fogok letelepedni. Edzésiemet itt is folytattam, és edzőként is tevékenykedtem, majd Buanits Ildikó megkeresett, és felkért a WBPF spanyol szövetségének megalapítására.
Hogyan lettél a spanyol WBPF elnöke?
Hatalmas kihívást es motivációt éreztem, miután Ildikó megkeresett, és egy magyarországi tárgyalás után pontot is tettünk az ügy végére: elindult a WBPF Spain szövetség megalapítása, amiben fentről biztos, hogy segítő kezet kaptam, hisz ekkor még a nyelvet sem beszéltem. Mégis minden akadályt sikeresen leküzdve, elkezdtük a munkát, és megrendeztük az első versenyünket, az International Open Cupot 2016-ban. A nem várt nehézségek ellenére sikerült a versenyt nagyon nívós helyszínen megrendezni, és végül fantasztikusan alakult, olyannyira hogy nem sokkal később Ildikó újabb felkérésére megkaptuk az Eb szervezési jogát. Ez volt az igazán nagy falat, de nem lehetett rá nemet mondani.
A 2017 tavaszán megrendezett Eb-re már több mint 100 versenyző regisztrált Európa országaiból. A hatalmas háttérmunka meghozta az eredményt, és Horváth Ádámmal, a szövetség technikai fejével napi 10 óra munka mellett bebizonyítottuk, hogy magyarként Tenerifén képesek vagyunk rá: megcsináltuk, és kijelenthetem, hogy szakmailag nézve is hibátlan volt.
Milyen terveid vannak a jövőre nézve?
A jövőt illetően a spanyol nyelv tökéletes elsajátítása az elsődleges célom, és természetesen a szövetség megismertetése az országban. Ezenkívül a jövő nemzedékének oktatására is szeretnénk nagy hangsúlyt helyezni. A sport hihetetlen küzdeni akarást és motivációt ad, ami a fiatalok számára elengedhetetlen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.