Jon Brower Minnoch 419 kilót fogyott
![](https://cdn.life.hu/2023/12/kahuQnWwZLQuohxj82jsFPPoVGPFd1Xz8qj__uSnF-s/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50Lzc0Y2Q1NDYxYzc1NDQ4MDVhZjc2ZjZmZTBiOWY0ZWYz.jpg)
A kórházból 16 hónap múlva távozhatott, akkor már csak 216 kilót nyomott. Őrületes tempóban fogyott, havonta több mint 26 kilótól szabadult meg. Sajnos a testsúlycsökkenés nem tartott sokáig, egy évvel később Minnoch már megint 430 kg volt: ez idő alatt 200 kilót szedett vissza. Két év múlva elhunyt.
Jon Brower Minnoch gyerekkora óta küzdött a súlyával, 12 éves korában már 133 kiló volt. Taxisofőrként kezdett dolgozni, de egy idő után már nem fért be a vezetőülésbe, aztán már mozogni sem tudott. Amikor kórházba került az ödéma extrém változatát állapították meg nála. A férfi testsúlyából kb. 400 kilót csak a testében felgyülemlett folyadék tett ki.
Minnoch 1983-ban, 42 éves korában halt meg, azóta is szerepel a Guinness Rekordok Könyvében. Ő volt minden idők legkövérebb embere - írta az Index.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.